Sneh, sauna, Suomi a Michaela Ahonen

Článok: Sneh, sauna, Suomi a Michaela Ahonen © Literama.sk, 6.11.2023

O tom, že Fínsko je krajinou tisícich jazier, Santa Clausa a nie veľmi prívetivej klímy, počul snáď každý. Ale viete, prečo si Fíni mýlia bežkovanie a lyžovanie, alebo že si môžete privolať fínskeho peňažného škriatka?

Publikované 6.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Michaela Ahonen (nar. 1989, rodená Ištoková), slovenka žijúce vo Fínsku, vzdelaním a povolaním grafická dizajnérka a ilustrátorka, ktorá si popri dizajnovaní a kreslení vždy niečo niekde písala, až sa dopísala k naozajstnej knihe. Tá jej teraz, na jeseň 2023, vychádza u Inspira Publishing pod názvom Sneh, sauna, Suomi - Krajina tisícich jazier cez slová a príbehy.

Michaela sa do Fínska presťahovala pred vyše desiatimi rokmi, s fínskym manželom precestovala krajinu a dôkladne spoznala fínsky spôsob života, v dobrom i v zlom, bez detí i s deťmi, v lete a aj počas dlhočiznej zimy.

V čoskoro vychádzajúcej knihe Sneh, sauna, Suomi o Fínsku štýlom jej vlastným vyrozpráva svoje zážitky zo života v tomto severskom štáte, k tomu pripojí množstvo kurióznych i vtipných postrehov, cenných rád a prezradí tiež viacero pikošiek a miestnych vychytávok, ktoré si určite obľúbite.

Michaelu môžete sledovať na jej Instagrame a jej prácu vidieť na jej portfóliu.

(Foto credit: Esa Ahonen, 2023)

Publikované 6.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Sneh, sauna, Suomi - Krajina tisícich jazier cez slová a príbehy - 1. vydanie - Michaela Ahonen

Sneh, sauna, Suomi Krajina tisícich jazier cez slová a príbehy

SVK Slovensky 2023/10Michaela Ahoneninspira publishingMapy

U dodávateľa

Tak teda hor sa na zasnežený sever!

11,66
Predstavujeme: Michaela Ahonen

Michaela Ahonen autor

SVK Slovensky 2 tituly