Lucinda Rileyová - Olivovník

Článok: Lucinda Rileyová - Olivovník © Literama.sk, 14.9.2023

Nielen o tom, ako môže pocit viny a zrady rozdeliť aj najbližších členov rodiny.

Publikované 14.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Pred vyše dvadsiatimi rokmi strávila baletka Helena čarovné prázdniny na Cypre, kde mal jej krstný otec Angus prekrásnu vilu, a prežila tam aj prvú lásku. Po Angusovej smrti vilu zdedila a teraz sa s rodinou a priateľmi vracia na ostrov. Helena dúfa, že tu spoločne strávia nádherné leto, no len čo otvorí dvere Pandory, zmocní sa jej čudný pocit, že práve odchýlila mytologickú skrinku plnú zla a nástrah. Pod idylickou krásou domu číhajú tajomstvá, ktoré sa po rokoch vynárajú na povrch.

Zisťuje, že sa stále viac zaplieta do pavučiny tajomstva, ktoré úzkostlivo tajila pred svojim mužom Williamom a trinásťročným synom Alexom. Minulosť ju doháňa na každom kroku a pomaly ale isto tlačí do slepých uličiek, z ktorých niet úniku...

Olivovník je láskavý a dojímavý príbeh o tom, ako sa správame, keď sme primladí a nevieme riešiť životné situácie. Je aj o tom, ako polopravdy a klamstvá podkopávajú ľudské vzťahy, ako môže pocit viny a zrady rozdeliť aj najbližších členov rodiny a priateľov a ako láska, lojálnosť a čestnosť vytvárajú spojivo, ktoré nás podrží aj v najťažších časoch.

(Zdroj: anotácia knihy, T© 2023/09, TATRAN)

Publikované 14.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Olivovník - 1. vydanie - Lucinda Rileyová

Olivovník

SVK Slovensky 2023/09Lucinda RileyováTATRANHistorické

U dodávateľa

Nielen o tom, ako môže pocit viny a zrady rozdeliť aj najbližších členov rodiny

20,15