Leonardo Di Caprio a Vrahovia mesiaca kvetov

© Literama.sk, 5.9.2023

Príbeh z knihy Vrahovia mesiaca kvetov ide do kín s hviezdnym obsadením. Na čo sa môžeme tešiť? Na to si ešte chvíľu počkáme. Snímok bude mať premiéru na jeseň 2023.

Publikované 5.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Tento knižný bestseller (David Grann: Vrahovia mesiaca kvetov) sa stala predlohou rovnomenného filmu Killers of the Flower Moon. Scenár podľa knižnej predlohy skvele spracovala známa autorská dvojica Eric Roth a Martin Scorsese. Druhý v poradí, skvelý režisér Martin Scorsese (Irčan 2019, Vlk z Wall Street 2013, Prekliaty ostrov 2010, Kasíno 1995,...), sa ujal aj réžie.

Keďže ide nielen v Spojených štátoch o jednu z najpredávanejších kníh za posledné obdobie a neskutočne silný príbeh, do hlavných rolí boli obsadené také hviezdy ako Leonardo Di Caprio, Robert De Niro, Lily Gladstone. V malej roli sa mihne aj obľúbený Brendan Fraser.

Epické zábery, skvelá hudba, gradujúce rozprávanie o nespravodlivosti postupne s nádejou rozjasní práca agentov v novovznikajúcej FBI s ich precíznym profesionálnym prístupom. Na takýto prístup od predstaviteľov zákona v tej dobe kriminálne živly neboli zvyknuté, a tak sa bude na čo dívať.

Pri filme tohto formátu sa musíme pýtať nie či, ale koľko oskarových nominácií dostane. Rozhodne odporúčame knihu prečítať skôr, ako pôjdete do kina.

Publikované 5.9.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Vrahovia mesiaca kvetov - Vraždy Osagov a zrod FBI - David Grann

Vrahovia mesiaca kvetov Vraždy Osagov a zrod FBI

SVK Slovensky 2020/09David GrannAbsyntRomány a novely

Skladom u dodávateľa

15,90