Svetový deň vody

© Literama.sk, 21.3.2023

Dňa 22. marca si každoročne pripomíname Svetový deň vody. Čo znamená voda práve pre vás?

Publikované 21.3.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

22. marec je Svetový deň vody. Témou Svetového dňa vody pre tento rok sú otázky zmien k vyriešeniu krízy vody a hygieny. Je to na nás - my všetci môžeme postupne zmeniť spôsob, akým denne vodu používame, pijeme a vôbec, celkovo s ňou hospodárime. Vážme si túto nenahraditeľnú tekutinu nášho života, pristupujme k nej šetrne a s úctou.

Voda je len číra tekutina, bez farby, zápachu. Veríte teda, že voda má zásadný vplyv na vaše zdravie? Bez jedla vydržíme niekoľko týždňov, ale bez vody sú to len dva dni alebo rádovo len hodiny. Ale nie je to len o pití. Umývanie je základom našej hygieny. Ak by sme sa neumývali, baktérie by nás dostali minimálne do postele. Podľa štatistík, jeden človek denne potrebuje pre svoje bežné potreby približne 100 litrov vody. Zdá sa vám to veľa? Veru, je to tak, veď si zoberte už len klasické umývanie rúk, sprchovanie, splachovanie WC, varenie, no a musíte zarátať na seba aj umývanie riadu, aj keď to za vás robí mama alebo tety v jedálni či reštaurácii.

Vodu potrebujeme denne, o tom niet pochýb. Voda preto musí byť v centre nášho záujmu, v hľadáčiku trvalo udržateľného zdroja. Vážme si vodu, vážme si tých, ktorí sa o ňu pre nás starajú.

Myslite na to vždy, keď otočíte vodovodným kohútikom.

Publikované 21.3.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kolekcia titulov: Svetový deň vody

Svetový deň vody

SK 25 titulov