Náhradník

© Literama.sk, 9.5.2023

Princ Harry (*1984), vojvoda zo Sussexu, manžel, otec, humanitárny pracovník, vojnový veterán, bojovník za duševné zdravie a environmentalista. Po prvýkrát rozpráva svoj príbeh – a svoju cestu opisuje s veľkou dávkou úprimnosti. Kniha sa stala najrýchlejšie predávanou knihou od čias vydania Harryho Pottera, teraz prichádza konečne aj naše knižné pulty v českom preklade.

Publikované 9.5.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha Náhradník je prelomovým titulom plným pochopenia, odhalenia, sebapytovania a ťažko vydobytého poznania o nekonečnej sile lásky i zármutku.

Ide o jednu z najpálčivejších fotografií dvadsiateho storočia. Dvaja chlapci, princovia, kráčajú za rakvou svojej matky, zatiaľ čo celý svet sleduje ich smútok – a strach. Keď princeznú Dianu ukladali k večnému odpočinku, miliardy ľudí si predstavovali, čo si asi myslia a čo cítia princ William a princ Harry – a ako sa budú od tohto okamihu ich životy vyvíjať.

Tu je Harryho príbeh. Než stratil matku, bol dvanásťročný princ Harry známy ako bezstarostný, veselý Náhradník o poznanie vážnejšieho Nasledníka. Zármutok všetko zmenil. Harry začal mať problémy so školou, so zlosťou, so samotou – a pretože vinil zo smrti svojej matky tlač, nedokázal sa zmieriť so životom vo svetlách reflektorov.

V dvadsiatich dvoch rokoch vstúpil do Britskej armády. Vojenská disciplína mu vrátila poriadok a účasť na dvoch misiách z neho doma urobila hrdinu. Čoskoro si však pripadal stratenejší ako kedykoľvek predtým, trpel posttraumatickou stresovou poruchou a sužovali ho paralyzujúce panické ataky. Navyše nedokázal nájsť skutočnú lásku.

A potom stretol Meghan. Svet uhranula láska ako z filmového plátna a ľudia zo všetkých krajín sa radovali z ich rozprávkovej svadby. Od začiatku však išla po Harrym s Meghanom tlač a čelili početným vlnám urážok, rasizmu a klamstiev. Keď Harry videl, ako jeho manželka trpí, nadobúdal pocit, že sa oni sami a aj ich duševné zdravie ocitli v ohrození.

Nevidel inú možnosť, ako zabrániť opakovaniu tragického osudu, než utiecť z rodnej krajiny. Počas storočí sa len pár členov odvážilo opustiť kráľovskú rodinu. Ako posledná sa o to pokúsila jeho matka...

Kniha Náhradník je v predpredaji, v českom preklade u nás vychádza na konci mája 2023.

(Zdroj: anotácia knihy Náhradník, Práh, 2023)

Publikované 9.5.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Princ Harry: Náhradník (česky) - 1. vydanie - Princ Harry

Princ Harry: Náhradník (česky)

CZE Česky 2023/05Princ HarryPráhBiografie

Skladom u dodávateľa

Nejrychleji prodávaná kniha od čias vydania Harryho Pottera konečně také česky

21,14