Najnovšia kniha Dominika Dána

© Literama.sk, 21.11.2022

Dáma kontra strelec

Publikované 21.11.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Dáma kontra strelec je ďalším pokračovaním úspešných dánoviek, a tak majster slovenskej krimi Dominik Dán týmto svojim počinom na svojom konte už 35. knihu. Táto nová dánovka vychádza hneď na začiatku decembra, ako obyčajne vo vydavateľstve Slovart, čo nás všetkých teší, lebo kniha takto určite stihne prísť aj na pred-vianočné knižné pulty.

O čo ide v tomto príbehu?

V polovici deväťdesiatych rokov sa v Našom Meste aktivizovalo podsvetie a chlapci z oddelenia vrážd mali plné ruky práce. No nie všetky vraždy z tohto obdobia súviseli s podsvetím. Našli sa aj také, ktoré na svoje vyriešenie čakali v Krauzovej skrini roky, a nakoniec sa dočkali. Po troch rokoch vyšetrovania sa detektívom podarilo chytiť vraha sedemnásťročnej prostitútky Ruženky Róžovej, dopichanej v tráve na kraji sídliska. Napriek sľubu šéfa Alexandra Mayora si Krauz a celá partia z kancelárie stoštyridsaťjeden neužijú zaslúžené oslavy ani pár dní voľna, lebo nový prípad sa už blíži ‒ nenápadne ako tajomný strelec maskovaný podvečerným šerom pustého lesa.

Obeťou je bývalá športovkyňa

Reprezentantka a zároveň modelka pôsobiaca na vychýrených mólach Paríža či Milána ‒ veľká dáma veľkého sveta. Lenže ako zistiť, kto je záhadný strelec, ktorý jej usiluje o život? Krauzovi nie je jasné ani to, či jej naozaj niekto usiluje o život, či to nebol len náhodný výstrel zákerného pytliaka.

Detektívi z oddelenia vrážd majú pred sebou ďalší rébus, výsledok vyšetrovania môže priniesť prekvapujúce odpovede ako už mnohokrát predtým.

(Zdroj: anotácia knižného titulu)

Publikované 21.11.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Dáma kontra strelec - 35. dánovka - Dominik Dán

Dáma kontra strelec 35. dánovka

SVK Slovensky 2022/12Dominik DánSLOVARTKrimi a detektívky

Skladom u dodávateľa

Do Vianoc: ÁNO
13,86