Vydavateľstvo ENRIBOOK oslavuje

Vydavateľstvo ENRIBOOK oslavuje © Literama.sk, 10.8.2022

Erika Jarkovská - úspešná autorka a vydavateľka oslavuje so svojim vydavateľstom ENRIBOOK 6. výročie jeho založenia.

O majiteľke

Ako dievča som na povale rodičovského domu našla starý zošit. Po zbežnom prelistovaní som zistila, že je v ňom perom písaný príbeh z Divokého západu. Zaujal ma, najmä však tým, že jeho autorom bola spolužiačka mojej sestry. Vtedy sa zrodil môj “spisovateľský škriatok”, ktorý ma pokúšal tiež písanie vyskúšať. Odhodlala som sa na to ako 18-ročná, to už som mala v hlave z veľkej miery premyslený aj príbeh. Tak v lete 1983 vznikla prvá podoba (asi 25 strán) mojich Bojovníkov dúhy (vtedy však ešte nemali meno). A potom s obrovskými prestávkami nastalo obdobie ich “dokončovania”. Bojovníci dúhy sa do prvej oficiálnej podoby dostali v r. 2009. Potom som ich zavesila na portál Mám talent (projekt Ikaru), kde sa im dostalo prvej odozvy od čitateľov aj hodnotenia od režisérky Mariany Čengel Solčanskej. Nemali mať pokračovanie, ba ani ja som sa nezaoberala myšlienkou ešte niečo napísať. Ale podnety a ohlasy na Bojovníkov ma vyburcovali do takej miery, že na jar 2011 som sa pustila do ich prepracovania. Potom už moje písanie nabralo neuveriteľné obrátky a doteraz píšem jeden príbeh za druhým :-)

Venujem sa historicko-dobrodružno-romantickým, ale aj spoločenským príbehom z 18. až 20. storočia z prostredia Severnej Ameriky. Zväčša sa v nich opieram o skutočné historické udalosti, po ktorých pátram na internete, a vykresľujem a dotváram životy skutočných postáv.

Som známa svojím obdivom k Indiánom - k ich kultúre, spätosti s prírodou a úcte k Zemi. Tieto posolstvá sa snažím odovzdať aj čitateľom, hoci nie vždy sú Indiáni hlavnými hrdinami mojich príbehov. Je nimi láska, hľadanie ľudského šťastia a naplnenia zmyslu života, ako aj porozumenia medzi kultúrami.

Vydavateľstvo ENRIBOOK má 6 rokov

Vydavateľstvo ENRIBOOK vzniklo v auguste 2016 v dôsledku prirodzeného vývoja mojej autorskej kariéry. Rada pomôžem aj iným autorom, ktorí túžia po vlastnej knihe a doteraz sa im nepodarilo nájsť vydavateľa. Zastávam názor, že sny by sa mali plniť, preto pokiaľ bude príbeh stáť za to, sen držať v rukách vlastnú knihu splním každému autorovi. Aj preto je logom vydavateľstva ENRIBOOK lapač snov. Na rozdiel od toho indiánskeho (ktorý lapal tzv. nočné mory) ten náš "lapá" vaše sny, aby ste si ich mohli zrealizovať :-)

(Copyright © text a foto - zdroj: web vydavateľstva www.enribook.sk)

Publikované 10.8.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Knihy autora Erika Jarkovská

Erika Jarkovská autor

11 titulov
Autor