Karsten Dusse: Sústreď sa na vraždu

Karsten Dusse: Sústreď sa na vraždu © Literama.sk, 9.3.2022

Aj pri vraždení sa môžete riadiť zásadami mentálneho koučingu Novinka Sústreď sa na vraždu je čierna komédia a detektívny príbeh v jednom

Mnohí z nás už v živote navštívili psychológa, prípadne kouča. Väčšinou za účelom získania väčšej psychickej pohody, hlbšieho ponorenia sa do svojho vnútra, dozvedania sa nových vecí o sebe samom. No návšteva mentálneho kouča za účelom lepšieho sústredenia, sa môže úplne zvrtnúť. Možno sa vám vďaka nej podarí získať celkom dobrý návod na dokonalú a premyslenú.....vraždu. Famózna detektívka nemeckého autora Karstena Dusseho Sústreď sa na vraždu je veľmi jedinečná, miestami až absurdná. Je kombináciou čiernej komédie, napätia, mafiánov... a samozrejme, trochu náhodnej, no dokonalej vraždy. Ale žiadne strachy, obeťou je „len“ arogantný mafián, takže jeho vrahovi, advokátovi Björnovi, budete fandiť... a pri tom sa budete skvele baviť. Aj pri vraždení je totiž dôležité dodržiavať zásady mentálneho koučingu.

Sústreď sa na vraždu je prvým dielom trilógie, v Nemecku sa stal bestsellerom a pripravuje sa jeho filmové spracovanie.

Ukážka z knihy

Filmový materiál zo štyridsiatich deviatich mobilov očividne stačil na to, aby z neho v spravodajskej strižni urobili perfektný šot. Nasledoval strih, po ňom záber na Porsche Cayenne bez evidenčného čísla. Dragan skočil na zadné sedadlo a auto vyrazilo z parkoviska. Horiaca dodávka v pozadí nadskočila, keď vybuchla debnička s granátmi,

a údajného drogového dílera, ktorý tam v bezvedomí ležal, zrejme roztrhalo na márne kúsky. Profesionálne zostrihané, takto by to pokojne mohli premietať aj v kine.

Nemáme teda dočinenia len s nejakým kreténom, ktorý dostal pár faciek, okrem toho tu máme horiacu ľudskú fakľu, svedka roztrhaného granátmi, zabitie a päťdesiat šokovaných školákov. Pre Dragana sú to lapálie, ale ja ako obhajca sa musím zaoberať každým detailom.

„A kde je Saša?“

„Dolu v zmrzlinárskom aute. Doviezol ma sem.“

„To som nemal na mysli, ja sa pýtam, či je niekde na videu?“

„Nie. Najprv bol v dodávke, a keď dorazil ten autobus, utekal po porsche. Na tvár si natiahol rolák. Maskoval sa.“

„A ešpézetky?“

„Strhol ich a hodil do auta.“

Saša je trieda.

„A kde je auto teraz?“

„Na letisku. Na parkovisku. Saša priviezol mraziace auto

a doviezol ma sem.“

„A mobily?“

„Roztrieskané na diaľnici. Čo som sprostý?“

To som radšej nekomentoval.

O autorovi

Karsten Dusse vyštudoval právo a roky pôsobil ako tvorca nemeckých televíznych formátov. Za mnohé z nich získal ocenenia a bol nominovaný na prestížnu televíznu cenu Grimme-Preis. Známy je z účinkovania v komediálnych programoch nemeckej televízie (Freitag Nacht News, Anke Late Night) aj v reláciách verejnoprávneho rozhlasu. Okrem literatúry faktu je tiež autorom satirických detektívok s prvkami čierneho humoru.

Copyright © 202ľ, Tlačová správa, Mgr. Lucia Čarná, PR manažérka IKAR

Publikované 9.3.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Sústreď sa na vraždu - 1. vydanie - Karsten Dusse

Sústreď sa na vraždu

SVK2022/03Karsten DusseIKARTrilery

Skladom u dodávateľa

Mafiánska krimi nabitá čiernym humorom
12,50
Knihy autora Karsten Dusse

Karsten Dusse autor

DEU0 titulovTrilery