Karsten Dusse: Sústreď sa na vraždu

© Literama.sk, 9.3.2022

Aj pri vraždení sa môžete riadiť zásadami mentálneho koučingu Novinka Sústreď sa na vraždu je čierna komédia a detektívny príbeh v jednom

Publikované 9.3.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Mnohí z nás už v živote navštívili psychológa, prípadne kouča. Väčšinou za účelom získania väčšej psychickej pohody, hlbšieho ponorenia sa do svojho vnútra, dozvedania sa nových vecí o sebe samom. No návšteva mentálneho kouča za účelom lepšieho sústredenia, sa môže úplne zvrtnúť. Možno sa vám vďaka nej podarí získať celkom dobrý návod na dokonalú a premyslenú.....vraždu. Famózna detektívka nemeckého autora Karstena Dusseho Sústreď sa na vraždu je veľmi jedinečná, miestami až absurdná. Je kombináciou čiernej komédie, napätia, mafiánov... a samozrejme, trochu náhodnej, no dokonalej vraždy. Ale žiadne strachy, obeťou je „len“ arogantný mafián, takže jeho vrahovi, advokátovi Björnovi, budete fandiť... a pri tom sa budete skvele baviť. Aj pri vraždení je totiž dôležité dodržiavať zásady mentálneho koučingu.

Sústreď sa na vraždu je prvým dielom trilógie, v Nemecku sa stal bestsellerom a pripravuje sa jeho filmové spracovanie. 

Ukážka z knihy

Filmový materiál zo štyridsiatich deviatich mobilov očividne stačil na to, aby z neho v spravodajskej strižni urobili perfektný šot. Nasledoval strih, po ňom záber na Porsche Cayenne bez evidenčného čísla. Dragan skočil na zadné sedadlo a auto vyrazilo z parkoviska. Horiaca dodávka v pozadí nadskočila, keď vybuchla debnička s granátmi, 

a údajného drogového dílera, ktorý tam v bezvedomí ležal, zrejme roztrhalo na márne kúsky. Profesionálne zostrihané, takto by to pokojne mohli premietať aj v kine. 

Nemáme teda dočinenia len s nejakým kreténom, ktorý dostal pár faciek, okrem toho tu máme horiacu ľudskú fakľu, svedka roztrhaného granátmi, zabitie a päťdesiat šokovaných školákov. Pre Dragana sú to lapálie, ale ja ako obhajca sa musím zaoberať každým detailom. 

„A kde je Saša?“ 

„Dolu v zmrzlinárskom aute. Doviezol ma sem.“ 

„To som nemal na mysli, ja sa pýtam, či je niekde na videu?“ 

„Nie. Najprv bol v dodávke, a keď dorazil ten autobus, utekal po porsche. Na tvár si natiahol rolák. Maskoval sa.“ 

„A ešpézetky?“ 

„Strhol ich a hodil do auta.“ 

Saša je trieda. 

„A kde je auto teraz?“ 

„Na letisku. Na parkovisku. Saša priviezol mraziace auto 

a doviezol ma sem.“ 

„A mobily?“ 

„Roztrieskané na diaľnici. Čo som sprostý?“ 

To som radšej nekomentoval.

O autorovi

Karsten Dusse vyštudoval právo a roky pôsobil ako tvorca nemeckých televíznych formátov. Za mnohé z nich získal ocenenia a bol nominovaný na prestížnu televíznu cenu Grimme-Preis. Známy je z účinkovania v komediálnych programoch nemeckej televízie (Freitag Nacht News, Anke Late Night) aj v reláciách verejnoprávneho rozhlasu. Okrem literatúry faktu je tiež autorom satirických detektívok s prvkami čierneho humoru. 

Copyright © 202ľ, Tlačová správa, Mgr. Lucia Čarná, PR manažérka IKAR

Publikované 9.3.2022
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Sústreď sa na vraždu - 1. vydanie - Karsten Dusse

Sústreď sa na vraždu

SVK Slovensky 2022/03Karsten DusseIKARTrilery

Skladom u dodávateľa

Mafiánska krimi nabitá čiernym humorom

13,24
Obrázok nedostupný: Predstavujeme autora: Karsten Dusse

Karsten Dusse autor

DEU Nemecky 4 tituly