Prezident

Prezident © Literama.sk, 29.9.2021

Bývalý prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska vydáva politický triler s názvom Prezident – Dvadsať dní na prežitie.

Andrej Kiska bol štvrtým prezidentom Slovenskej republiky. Dnes sa opäť angažuje v charitatívnej organizácii Dobrý anjel, ktorá pomáha onkologickým pacientom a rozhodol sa napísať knihu. Od bývalého prezidenta by sa očakávali skôr memoáre, no on si vybral u nás nevšedný žáner – politický triler.

„Napísať túto knihu nebolo jednoduché, chcel som sa podeliť s ľuďmi o svoje názory, povedať, čo si myslím o funkcii prezidenta, o tom, ako som zvádzal svoj boj s premiérom či o konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou. Nakoniec som to všetko zabalil do fikcie a vznikol politický triler, ktorý obsahuje množstvo detailov inšpirovaných mojím politickým pôsobením, ale aj veľa fiktívnych skutočností a napätia.“ hovorí o svojej knihe autor, Andrej Kiska.

Kniha Prezident – Dvadsať dní na prežite opisuje strhujúci súboj novozvoleného prezidenta s premiérom, ktorého prezidentské ambície ostali nenaplnené. Politický triler sa odohráva na pozadí vzrastajúceho napätia a vypuknutej vojny medzi Ruskom a Ukrajinou. Vzájomný konflikt medzi premiérom, ktorý túži ovládať krajinu, a prezidentom narastá a vyústi až do tragédie.

Autor v knihe využíva svoje osobné skúsenosti a poskytuje prekvapivé detaily z politického, ale aj osobného života hlavy štátu.

Copyright © 2021, Ikar, tlačová správa

Publikované 29.9.2021
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Prezident: Dvadsať dní na prežitie - 1. vydanie - Andrej Kiska

S ukážkami

Prezident: Dvadsať dní na prežitie

SVK2021/09Andrej KiskaIKARPolitika

Skladom u dodávateľa

12,07
Knihy autora Andrej Kiska

Andrej Kiska autor

SVK2 titulyPolitika