Možno by si sa mala s niekým porozprávať

Možno by si sa mala s niekým porozprávať © Literama.sk, 14.9.2021

Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy - Vtipná, inšpiratívna a prekvapivá kniha psychoterapeutky a novinárky zo zákulisia terapeutických sedení.

Hneď na úvod sa musím priznať, že som zatiaľ u žiadneho psychoterapeuta nebol. Možno aj to bol dôvod, prečo som sa rozhodol prečítať si túto knihu. S odstupom času môžem povedať, že to ani trochu neľutujem. Terapeutka sa počas celého románu prihovára čitateľovi a odhaľuje mu zákutia ľudskej duše. Rozpráva mu svoj príbeh, ktorý bol do veľkej miery ovplyvnený náročným rozchodom, a to na pozadí príbehov jednotlivých pacientov, vstupujúcich do Gottliebovej ambulancie. Za pridanú hodnotu románu považujem najmä odbornosť autorky, ktorá sa pretavila do celej publikácie. Zabudnite však na poučky, nič nehovoriace termíny či rozsiahle delenia jednotlivých psychologických procesov. Popri tom, ako čitateľovi približuje osudy svojich pacientov, mu vysvetľuje aj javy, akými sú obranné mechanizmy ľudskej psychiky či modely zmeny správania.

Román preto považujem nielen za ukážku vynikajúcej beletrie, ale rovnako aj publikáciu nasýtenú vedomosťami a užitočnými informáciami.

Copyright © 2021 / Dominik

Publikované 14.9.2021
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Možno by si sa mala s niekým porozprávať - Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy - 1. vydanie - Lori Gottliebová

Možno by si sa mala s niekým porozprávať Terapeutka, jej terapeut a naše obnažené životy

Skladom u dodávateľa

5.0 z 5.0
14,68