Zmiznutie Stephanie Mailerovej

Zmiznutie Stephanie Mailerovej © Literama.sk, 13.1.2021

Pokojným malým prímorským mestečkom otriasla hrôzostrašná udalosť – vražda primátora, jeho rodiny a mladej bežkyne, náhodnej svedkyne zločinu.

Joël Dicker podáva vo svojom ďalšom románe pravdu o zmiznutí Stephanie Mailerovej. Mladá novinárka príde na malú a nenápadnú stopu zločinu starého dvadsať rokov. Ten bol však úspešne vyriešený k spokojnosti verejnosti a polície. Konfrontácia s bývalým vyšetrovateľom a zdanlivá nezrovnalosť však spustí reťazec udalostí, ktoré nikto nečaká a v mestečku sa začínajú na povrch vyplavovať hriechy minulosti. Bolo obvinenie pravdivé a naozaj povedali svedkovia v tomto starom prípade všetko? Potemkinovské mestečko Orphea ukazuje potupne svoju pravú tvár.

Tento titul je naozaj plný zvratov a prekvapení. Takých, ktoré sa nedajú vopred predpovedať a čitateľa naozaj prekvapia. Je to ako grécke divadlo, keď je všetko nejasné a na scénu príde postava, ktorá radikálne zmení dejovú líniu príbehu. Na škodu to naozaj nie je a do poslednej strany nie zrejmé ako príbeh skončí. Čitateľ sa nenudí a jednotlivé kapitoly retrospektívne ponúkajú obrazy, ktoré sa udiali s dvadsaťročným odstupom. Znovu otvorené vyšetrovanie prinesie v knihe napätie až samého záveru knihy.

Aj keď som mal pocit, že celý dej detektívky je lepší ako ukončený záver románu, knihu odporúčam.

Copyright © 2020 Marek Ščamba

Publikované 13.1.2021
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Zmiznutie Stephanie Mailerovej - 1. vydanie - Joël Dicker

Zmiznutie Stephanie Mailerovej

SVK2020/01Joël DickerSLOVARTTrilery

Skladom u dodávateľa

4.0 z 5.0
13,37
Knihy autora Joël Dicker

Joël Dicker autor

GBR11 titulovRomány a novely