Diaľnica sĺz

Diaľnica sĺz © Literama.sk, 30.11.2020

O ženách, ktoré zmizli na diaľnici v Britskej Columbii, v opustenom kúte Kanady, kde - ako píše autorka, stretnete viac medveďov ako áut.

Roky tam miznú ženy, občas sa niektoré nájdu – no mŕtve. Niektoré ostávajú nezvestné.

Príbeh sa začína v roku 1969, keď na miestnej slávnosti zmizne mladá žene. Zostane po nej malá dcéra Vanessa. Potom sa pridávajú ďalšie príbehy žien, ktoré sa stratia. Spoznávame ich cez ich životné príbehy, ich radosti, starosti. Potom sa dostanú na Diaľnicu sĺz a zrazu ich príbeh končí, ako keď niekto utne sekerou.

Polícia je bezmocná a pátra. Hlavnou postavou je rozvedený novinár Don Shelton, ktorý má so svojou ex-manželkou veľmi komplikovaný vzťah. Ich 18 ročná dcéra Madison sa rozhodne, že chce ísť do Britskej Columbie skúmať domorodé obyvateľstvo a jeho zvyky. Rodičia nie sú nadšení, ale cestu jej povolia. Na letisku ju vidia poslednýkrát. Potom už len Dona zobudí telefón, kde mu policajt oznámi, že Madison je nezvestná. Don skončí v nemocnici, jeho srdce to nevydrží.

Keď sa ako-tak dá do poriadku, vyberie sa na sever do Kanady. Chce zistiť, čo sa stalo s jeho dcérou. Poznáva tam policajta Raymonda Michalka, ktorý je frustrovaný z toho, že nemajú žiadne stopy, ale spoznáva aj svoju osudovú ženu, Vanessu, ktorá je dcérou prvej zmiznutej ženy.

Medzitým v knihe sa striedajú kapitoly, ktoré opisujú cestu a konanie Madison, ktorá rodičom o pravom dôvode svojej cesty klamala. Opisuje sa aj noc, kedy videli Madison naposledy. Celé sa to zamotáva, ale nič nevedie k nájdeniu Madison. Don sa začína zmierovať s tým, že dcéru nenájde a vracia sa späť domov, aby našiel spoločné bývanie pre neho a Vanessu. No osud vie byť poriadne krutý.

Príbeh Madison je fiktívny, ale založený na skutočných udalostiach. V čase dokončenia knihy bola nezvestná skoro 8 rokov.

Zaujímavý príbeh, ale vedela by som si ho predstaviť aj lepšie napísaný. S väčšou dynamikou. Ale dalo sa to prečítať.

Copyright 2020 © Božena Hideghétiová

Publikované 30.11.2020
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Diaľnica sĺz - 1. vydanie - Zuzana Bilavská

Diaľnica sĺz

SVK2019/03Zuzana BilavskáElistTrilery

Skladom u dodávateľa

4.0 z 5.0
7,84