Bowie: Ilustrovaný životopis - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Bowie: Ilustrovaný životopis

Bowie: Ilustrovaný životopis

© Literama.sk, 21.10.2020

Beletrizovaná biografia s iluzórnymi ilustráciami a surrealistickými motívmi

Dvojica autorov sa rozhodla spracovať Bowieho osud, trochu iným spôsobom. Na takmer stosedemdesiatich stranách ponúkne osobitý príbeh multiumelca, ktorý ovplyvnil generácie hudobných fanúšikov. Mnoho tvárí Ziggyho Stardusta, vzostupy a pády, melanchólie aj životné drámy, formovali tohto speváka do ikony, ktorá sa nebude tak skoro opakovať. Tento životopis nie je o fotografiách a len holých faktoch. Ilustrácie dopĺňajú už tak bohatý a farebný život Bowieho. Kníh, článkov a biografií rôzneho druhu už bolo napísaných celkom dosť. Táto je však unikátna svojím spracovaním a prístupom. Trochu rozprávka, trochu komiks, nadhľad aj realita..., jednoducho taký ilustrovaný sen.

Preto je táto knižka dobre situovaná nielen pre životopisných nadšencov, ale aj pre ľudí z mladšej generácie, ktorí si chcú urobiť obraz o pánovi glam rocku.

Po prečítaní som mal pocit, že nadčasový interpret je tu s nami stále a len sa schoval niekam za roh. A každú chvíľku vykukne a vyprodukuje nejaký nový song. Nech teda žije Ziggy Stardust, majster excesu, afektu aj vynikajúcej hudby.

Copyright © 2020 Marek Ščamba

Publikované 21.10.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Bowie: Ilustrovaný životopis - 1. vydanie

Bowie: Ilustrovaný životopis

Kúpiť
13,89