Manželka a vdova - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Manželka a vdova

Manželka a vdova

© Literama.sk, 11.9.2020

Príbeh dvoch žien, ktorých naoko nezlučiteľné osudy sa postupne zlievajú do jedného celku.

Čakala som od tejto knihy niečo iné. Prekvapila ma. Ale v dobrom, lebo doslova bola iná, než boli moje očakávania.

Vynikajúci psychotriler s dvoma mŕtvolami. Ale tie nie sú až také dôležité. Celý príbeh je postavený na živote a osude dvoch žien. Jedna je elegantná, dobre zabezpečená Kate. Má jednu dcéru, ale jej manželstvo je prázdne a ona cíti, že muž, ktorý je lekárom, sa jej odcudzuje. Raz jej manžel odíde na služobnú cestu, z ktorej sa nevráti. Kate začne po ňom pátrať a nájde jeho mŕtvolu na ostrove, kde majú svoj dovolenkový dom. Ostrov, mimo sezóny upršaný a pochmúrny, obýva malá komunita domácich, kde každý každého pozná a všetci si „vidia až do hrncov“. Tu žije Abby so svojou rodinou. Mužom a dvoma tínedžermi. Robí v malom supermarkete predavačku, jej muž robí niečo ako údržbára pre dovolenkové domy a cez leto sa stará aj o záhrady, ale stále im chýbajú financie. Abby má zvláštnu záľubu. Preparuje zvieratá. Osudy týchto dvoch žien sa neuveriteľným spôsobom pretnú.

Kate na ostrove zisťuje, že jej muž jej klamal a že ho vlastne ani nepoznala. Aj Abby zisťuje, že jej muž nehovorí pravdu. Kate na ostrove začína odkývať dávnu minulosť, ktorá mala ale zostať skrytá. S ňou vychádza na povrch aj veľa bolesti, výčitiek a najmä zistení, ktoré sú ohurujúce. Je až desivé, kde až môže zájsť rodičovská láska. Príbeh otvára aj otázku, či sa dá žiť celý život s ťaživým tajomstvom.

Musím priznať, že koniec knihy ma dostal. To som nečakala, ani len netušila takéto vyvrcholenie.

Pochmúrnosť upršaného ostrova a postavy, ktoré sa autorovi neuveriteľne vydarili, k tomu štýl písania, ktorý si zamilujete. A hlavne, od začiatku až do konca neviete, aká je pravda. Koniec je jednoducho brilantný a nečakaný.

Celé to vystihuje veta na prebale knihy: Ako dobre poznáme tých, ktorých milujeme?

Ak tento príbeh začnete čítať, nepustíte ho z ruky. To sa nedá. Odporúčam prečítať.

Copyright 2020 © Božena Hideghétiová

Publikované 11.9.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Manželka a vdova - Ako dobre poznáme tých, ktorých milujeme? - 1. vydanie

Manželka a vdova Ako dobre poznáme tých, ktorých milujeme?

Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
11,60