Palác zrady - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Palác zrady

Palác zrady

© Literama.sk, 4.9.2020

Agentka Dominika Jegorovová je späť. Kniha voľne nadväzuje na Rudú volavku a akcia sa rozbehne hneď na prvých stranách.

Kapitánka Jegorovová, alias kódové meno DIVA, je hodená do víru špionážnych hier Kremľa a americkej CIA. Studená vojna neskončila a mocenské záujmy obidvoch strán majú rozdielnu príchuť. „Siloviky“ si už brúsia zuby, aby si odhryzli kúsok koláča z mamutieho obchodu z iránskym molochom. Dvojitá agentka však musí niečo urobiť, aby všetkému zabránila. Zaľúbená do „Najta“ Nasha je pripravená pre spravodlivú vec obetovať takmer všetko. Niečo, tak ako vždy, sa začne kaziť v neprospech naplánovanej operácie a mŕtvoly sa začnú kopiť. Iránska, americká či ruská služba majú na riešenie iný meter. Povinnosť a obeta, majú v spoločnosti čo si ctí humánne zásady, ďaleko od zrady. Nič však nie je nemožné, len nájsť správne páky na zaradenie rýchlostného stupňa k vykonaniu potupy, krádeže, vraždy či zverbovania záujmovej osoby. Spôsob aj dôvod sa už nájdu. Krtko v jednej agentúre si už vyhrabal svoju dieru a nájsť ho v chodbičkách úskokov nebude jednoduché. Sibírski vlci aj americké pumy, chcú dostať svoju korisť. Dymová clona lží je však hustá s mizivým levelom úspechu na jej rozplynutie.

Postavy knihy sa objavujú nenútene a vstupujú do deja, akoby tam mali svoje miesto a nesmú tam skrátka chýbať. Pozitívne aj negatívne. A plukovník Zjuganov? Toho budete nenávidieť už len pri jeho opise a nie je na škodu, že si zaslúžil toľko miesta na stránkach Paláca zrady.

Čitateľovi je temný a drsný svet špionáže ponúknutý originálnym spôsobom. A aj keď milovníkmi špionážneho žánru, s načítaným množstvom spy titulov, je záverečná pasáž knihy predikovateľná, pri jej čítaní sa určite nebudete nudiť.

Výborný špionážny román, ktorý na viac než päťsto stranách ponúka akciu, detektívku, napätie, sex a tak trochu nadreálne videnie hlavnej hrdinky. Možno to nie je na „päť z piatich“, ale štyri si určite zaslúži. Tento román som si vychutnal a po Rudej volavke, je to skvelé pokračovanie.

Copyright © 2020 Marek Ščamba

Publikované 4.9.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Palác zrady - 1. vydanie

Palác zrady

Kúpiť
15,36
Séria kníh: Rudá volavka

Rudá volavka