Tretie dievča - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Tretie dievča

Tretie dievča

© Literama.sk, 4.9.2020

Je tretie dievča nebezpečná vrahyňa alebo len pomätená mladá žena?

Detektívny román Tretie dievča je z poslednej dekády tvorby Agathy Christie. Dej príbehu sa odohráva v Londýne v polovici 60. rokov minulého storočia. Všetko sa mení, nič už nie je také aké bolo v starom dobrom Anglicku.

Tri mladé ženy si spoločne prenajmú londýnsky byt: sekretárka, umelkyňa a tretia, ktorá tvrdí, že spáchala vraždu.

Ako vždy, román je plný záhad a napätia od prvej strany a záver je brilantne vymyslený. Všetko je tak ako sa patrí. Ďalší skvelý príbeh z pera kráľovnej anglickej detektívky.

Tentokrát pri vyšetrovaní vraždy Herculovi Poirotovi pomáha pani Ariadna Oliverová. Je to jeho dávna priateľka, známa autorka detektívok. Ako jeho spoločníčka si získala tiež srdcia čitateľov. Úžasná románová postava, ktorá vás rozosmeje. Osôbka plná energie, ale zároveň aj chaosu.

Pani Oliverová si získala priazeň čitateľov ako karikatúra samotnej autorky. Aj vďaka tejto postave máme možnosť spoznať trošku viac osobnosť spisovateľky, ktorá si svoje súkromie chránila a neznášala publicitu: pani Oliverová zbožňuje jablká, nosí so sebou tašku plnú jabĺk. Chutia jej najmä vtedy, keď rozmýšľa nad novou zápletkou svojho románu. Aj Agatha Christie milovala jablká. Ariadna tiež píše detektívky a hlavnou postavou je tiež cudzinec, fínsky detektív. Jej detektívky sú populárne a prekladané do mnohých jazykov. Nefajčí, nepije, nemá rada davy ľudí, bankety, prílišný záujem verejnosti tak isto ako Agatha Christie. Táto románová postava sa stala akousi hovorkyňou samotnej autorky. Je vydarenou spoločníčkou Hercula Poirota, ktorý ju považoval za dokonalú protiváhu ku svojim vzorne pracujúcim šedým bunkám.

Tento mesiac vychádza ďalšia vynikajúca detektívka, ktorá určite poteší fanúšikov tvorby Agathy Christie: Smutný cyprus.

Odporúčame prečítať.

Publikované 4.9.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Tretie dievča - 1. vydanie

Tretie dievča

Kúpiť
8,92
Séria kníh: Kráľovná anglickej detektívky

Kráľovná anglickej detektívky

Séria