Reštaurácia The Hills - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Reštaurácia The Hills

Reštaurácia The Hills

© Literama.sk, 12.8.2020

Rozprávanie čašníka o ošumelom mikrosvete, kde panuje osvedčený poriadok a všetko má svoje miesto.

Bezmenný čašník v reštaurácii s menom. The Hills je podnik na úrovni. Je to tradícia s konzervatívnym prístupom personálu k svojim hosťom. Alebo zákazníkom, kupujúcim, či objednávajúcim? Konvencia stolovania, spôsobu obsluhy a výberu kvalitných jedál nevybočujú z určenej dráhy nastolenej už zosnulým zakladateľom.

Stereotypné tiene všednosti zamestnancov však narúšajú drobnosti zmien a pochybných vybočení stálych návštevníkov. Hlavná postava, čašník bez mena, je plne sústredený a oddaný svojej práci. Aj keď je doba moderná a svet vo víre pokroku, nostalgia a zašlosť podniku je všadeprítomná. V stenách, obrazoch, výbave, oblečení a vo vzduchu cítiť, že kozmopolitný ráz známej reštaurácie v centre Osla je predurčený rozplynúť sa do stratena.

Atmosféra knihy je však úžasná a opisný jazyk vyšperkovaný. Vtipné situácie sú dotiahnuté do parodickej krajnosti. Zakopnutia konzumentov a servisu nenechá skostnatený personál pokojným.

Hlbšie myšlienky s filozofickým odkazom naozaj netreba v knihe hľadať. Mozaika opisov reštauračného zariadenia a vývinu udalostí je svieža a pre niekoho bude tým správnym siahnutím po dobrom čítaní.

Copyright © 2020 Marek Ščamba

Publikované 12.8.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Reštaurácia The Hills - 1. vydanie

Reštaurácia The Hills

Kúpiť
10,60