Talent na smrť - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Talent na smrť

Talent na smrť

© Literama.sk, 17.7.2020

Pozrie sa vám do očí a hneď vie, kedy a ako zomriete.

Práve vyšiel ďalší napínavý thriller od anglického autora, ktorého tvorba si našla aj u nás oddaných čitateľov, ktorí nedočkavo čakajú na každý jeho nový román. M.J. Arlidge v najnovšom diele Talent na smrť opäť potvrdil svoje spisovateľské majstrovstvo.

U nás je obľúbená autorova séria príbehov s Helen Graceovou. Tentokrát však novinka je mimo tejto série. Napínavý príbeh sa odohráva v Chicagu. Jednou z hlavných postáv je forenzný psychológ Adam Brandt s harvardským diplomom a dvojitou špecializáciou na psychológiu dospelých a detí. Je to skúsený odborník, vie ako jednať so psychicky narušenými osobami. Je presvedčený, že vo svojej praxi už videl a počul všetko, že nič ho už nemôže prekvapiť. Ale nikdy predtým sa nestretol s nikým takým ako je Kassie. Päťnásťročná tínedžerka so zaujímavým trestným registrom, problémová samotárka, ktorá často chodí poza školu, tvrdí, že má hrozný dar: jediným pohľadom do očí človeka vie odhaliť, kedy a ako zomrie. Psychológ je presvedčený, že Kassie musí byť šialená, avšak súcití s ňou a chce jej pomôcť. Zrazu v meste začína vyčíňať sériový vrah. Zdá sa, že práve Kassie vie, kedy a kde vrah zaútočí. Patrí k podozrivým, polícia ju obviňuje zo spolupáchateľstva. Skúsený psychológ dievčaťu verí, že je nevinná, a vôbec si neuvedomuje nebezpečenstvo...

Tento napínavý príbeh má temnú atmosféru a skvelo vykreslené postavy. Hlavne Kassie je fascinujúca. Na jednej strane sa zdá byť zraniteľná, izolovaná, osamelá a vystrašená, ale pravidelné užívanie drog spôsobuje, že sa stáva nepokojnou, nespoľahlivou a paranoidnou. Jej dar je vlastne prekliatím.

Talent na smrť je dokonalý krimi psychotriler, plný emócií, rýchleho tempa, so zápletkou, z ktorej mrazí. Kniha je rozčlenená na krátke akčné kapitoly, ktoré vás udržujú v neustálom napätí. Dej je prerozprávaný z rôznych uhlov pohľadu (psychológ Brandt, Kessie, detektívka Gabrielle Greyová, Faith), čím je dosiahnutý komplexný obraz príbehu a jednotlivých postáv. Záver je neuveriteľný!

Ak ste fanúšikom série Helen Grace, tento samostatný thriller vás určite nesklame. Vrelo odporúčame prečítať!


Publikované 17.7.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Talent na smrť - Stačí pohľad a vie, kedy a ako zomriete - 1. vydanie

Talent na smrť Stačí pohľad a vie, kedy a ako zomriete

Kúpiť
13,02
Knihy z kategórie Thrillery

Thrillery kategória