Kvety v podkroví - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Kvety v podkroví

Kvety v podkroví

© Literama.sk, 5.8.2020

Svetoznáma päťdielna séria, ktorá opisuje na základe skutočných udalostí osudy štyroch súrodencov v povojnovom období v Spojených štátoch amerických.

Americká spisovateľka Virginia C. Andrewsová bola veľmi známou spisovateľkou v osemdesiatich a v deväťdesiatich rokoch minulého storočia. Jej knihy v tej dobe snáď nechýbali v žiadnej domácnosti, v ktorej bolo čítanie obľúbeným spôsobom trávenia voľného času.

Autorka písala romány, v ktorých sa prepletali žánre gotického hororu a rodinnej ságy. Hlavnou témou príbehov boli rodinné tajomstvá a zakázaná láska. Hoci autorka tvorila v minulom storočí, jej diela majú čo povedať aj dnešnej mladej generácii čitateliek. Môžeme ich smelo nazvať pokladmi, ktoré nám ukazujú pravú hodnotu lásky a nezlomnú vnútornú silu človeka, ktorý sa nevzdáva a je odhodlaný bojovať o svoje šťastie.

Medzi spisovateľkine najznámejšie diela patrí séria príbehov o kvetoch v podkroví. Sú to príbehy o láske a súdržnosti, ale aj o veľkej bolesti a bezcitnosti. Temné rozprávanie o vášni a zrade štyroch nevinných detí, ktoré sú uväznené v podkroví veľkolepého sídla vďaka sebectvu vlastnej matky.

Na začiatku príbehu je vykreslený obraz zhmotneného amerického sna: rodinná idylka. Šťastná americká rodinka, ktorá si užíva život v prepychu. Hlavou rodiny je úspešný muž, starostlivý manžel a otec. Jeho manželka je úplne dokonalá a pestovaná, matka štyroch krásnych detí. Všetko sa však zrúti, keď dôjde k tragickej nehode.

Osudy rodiny bez otca a bez financií sú prerozprávané z pohľadu najstaršej dcéry Cathy. Matka s deťmi sa vracia späť domov k svojej bohatej rodine. Na nasledujúce roky sa podkrovie sídla stáva jediným miestom existencie štyroch detí. Tu žijú v tajnosti, schované pred krutým starým otcom, bez slnečného svetla, bez rodičovskej lásky, v izolácii pred vonkajším svetom.

Tento príbeh rodiny je napísaný podľa skutočnej udalosti. Je to veľmi silný a citlivý príbeh, nad ktorým sa budete zamýšľať ešte dlho po jeho prečítaní. Zanechá vo vás hlboké stopy, aj ponaučenie. Rodinné vzťahy totiž môžu za všetko: nešťastné detstvo dokáže veľmi ovplyvniť charakter človeka.

Ak máte radi rodinné ságy, komplikované charaktery postáv, príbehy inšpirované skutočnosťou, určite siahnite po sérii Kvety v podkroví.

Publikované 5.8.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Séria kníh: Kvety v podkroví

Kvety v podkroví

Séria