Naše milované nevesty - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

Naše milované nevesty

Naše milované nevesty

© Literama.sk, 25.6.2020

Očarujúci a vtipný román od najpredávanejšej francúzskej autorky.

Každoročné prípravy na vianočnú večeru sú v plnom prúde. Martina a Jacques sú dlhoročný manželský pár s troma dospelými synmi. Jedinými známkami času boli prešedivené Jacquove vlasy a zopár vrások na ich tvárach ako stopy únavy, starostí, no aj bláznivého smiechu. Je Štedrý večer a Martina manželovi dohovára, aby sa počas večere snažil chovať čo najlepšie. Jacquesovi veľmi záležalo na dodržiavaní tradícií v rodine Le Guennecovcov. Na Vianoce vždy musela byť divina - srnec a pečenie pri nízkej teplote mal na starosti práve on. Všetko muselo byť perfektné, podľa jeho predstáv, aby bola celá rodina v pohode a prežila spolu pekný večer. Na večeru očakávajú Antoinette, deväťdesiatročnú matku Jacquesa, prídu starší synovia s nevestami a deťmi a najmladší Nicolas po prvýkrát predstaví svoju novú priateľku Jeanne.

Jacques je patriarchálny hrdina so zložitou povahou, vždy sa správa trochu nevypočítateľne. Ako hlava rodiny presadzuje len svoje názory, jeho uštipačné poznámky vedia raniť, či nahnevať. Je hrdý, ľahko sa rozčúli a je majstrom v zahmlievaní informácií, ktoré mu nevyhovujú. Nemôže si pomôcť, ale dokáže si znepriateliť takmer každého, ale najmä manželky a priateľky svojich troch synov. Vďaka nemu vládne v rodine napätie.

Martina je unavená zo zlých vzťahov v rodine. Prehodnocuje svoj vzťah s manželom. Rozhodne sa dať Jacquesovi ultimátum: buď sa bude k všetkým členom rodiny správať láskavo a ohľaduplne, alebo odíde.

Keď Jeanne zachráni život Jacquesovi, začne si uvedomovať, že je najvyšší čas zmeniť svoje spôsoby, ak si chce udržať manželku a rodinu. Nie je však príliš neskoro?

Toto je príbeh o problémoch jednej rodiny. I napriek vážnosti témy, kniha je zábavná a vtipná. Je to dobré oddychové čítanie na dovolenku, ktoré vás chytí za srdce, či už ste členom veľkej rodiny, alebo nie.


Publikované 25.6.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Naše milované nevesty - 1. vydanie

Naše milované nevesty

NEDOSTUPNÉ
9,32
Knihy z kategórie Humor a satira

Humor a satira kategória

Kategória