V inom čase - z nášho blogu | kníhkupectvo Literama.sk

V inom čase

V inom čase

© Literama.sk, 6.5.2020

Krásny román o láske a prežití, vášni a hudbe. Príbeh mladých zaľúbencov, ktorí milujú knihy, hudbu a jeden druhého.

Pozoruhodný historický a ľúbostný román, ktorý sa odohráva v Nemecku, vo Veľkej Británii a v Spojených štátoch amerických a v rôznych časových obdobiach. Hlavnými hrdinami sú mladí zaľúbenci, ktorých plány na šťastný spoločný život sú zmarené nástupom Hitlera k moci v Nemecku.

Román je oslavou veľmi silnej ľudskej emócie: nádeje. Zdá sa, že práve viera v nádej a rodinné tajomstvo by mohli zachrániť životy a lásku týchto dvoch mladých ľudí: Hanny a Maxa. Svoj spoločný príbeh rozprávajú „na striedačku“.

Najprv sa nám z roku 1958 „prihovára“ Hanna. Je úspešnou prvou huslistkou v orchestri v New Yorku. Stále ju však prenasleduje jej minulosť: osud jediného muža, ktorého kedy milovala a desaťročie jej života, na ktoré si nedokáže spomenúť.

S Maxom sa čitateľ dostane do roku 1931. Je majiteľom kníhkupectva, ktoré zdedil po otcovi. Je osamelý, kníhkupectvu sa moc nedarí. Náhodou si vypočuje nádhernú hru na husle a hudba ho privedie k Hanne. Okamžite sa do nej zaľúbi.

Vzťah mladej dvojice sa však stáva problematickým. Hanna je židovka a v krajine sa rozširuje antisemitizmus, k moci sa dostali nacisti. Krajina, život a ľudia sa menia. Židia sú politicky aj ekonomicky prenasledovaní.

Prežije mladá láska útrapy vojny? Čo sa skrýva za dverami s nápisom ACHTUNG! v tajnom kumbáli vzadu v kníhkupectve?

Príbeh, ktorý stojí za to prečítať. Teror nacistického Nemecka sa nesmie v žiadnej podobe zopakovať a táto časť ľudských dejín nesmie byť nikdy zabudnutá.

Publikované 6.5.2020 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : V inom čase - Ani vojna nedokáže vziať lásku a nádej

V inom čase Ani vojna nedokáže vziať lásku a nádej

Kúpiť
10,54