Kvapka šťastia v rannej káve | kníhkupectvo Literama.sk

Kvapka šťastia v rannej káve

Kvapka šťastia v rannej káve

© Literama.sk, 3.7.2019

Láska, Paríž, Provensálsko a intenzívna vôňa levandule.

Francúzska spisovateľka Agnes Martin-Lugand je veľmi úspešnou autorkou a jej romány francúzske čitateľky milujú. A nielen vo Francúzsku. Jej romány boli preložené do mnohých jazykov. Známa je aj v našich končinách, hlavne román Šťastní ľudia čítajú a pijú kávu patrí u nás k obľúbeným dielam, k bestsellerom. Autorkine príbehy sú obyčajne ľudské, spolu s hlavnými postavami prežívame ich krízy vo vzťahu, sklamania, hľadanie pravej lásky, eufóriu aj hlboký pád. Čitateľky sú vtiahnuté do deja príbehu a často sa identifikujú s postavami románu.

Najnovší román, ktorý u nás vyšiel, je Kvapka šťastia v rannej káve. Hlavnou hrdinkou je Hortenzia, ktorá vo veku štyridsiatich rokov rozdeľuje svoj život medzi prácu učiteľky tanca, priateľov zo školy a vzťah so ženatým mužom. Presvedčuje samu seba, že je dokonale šťastná. Žije si svoj ideálny a hektický život v Paríži. Až jedného dňa zasiahne osud a jej zdanlivo skvelý a zabehnutý život sa zmení behom jednej sekundy.

Čo za zmeny do života prinesie jej pád zo schodov? Ohrozí jej kariéru? Rozbije jej doterajšie vybudované šťastie a vzťah?

Hortenzia potrebuje oddych a preto opúšťa načas Paríž a odchádza na juh Francúzska do rodičovského domu. Uzdraviť sa však nepotrebuje len jej členok, ale hlavne jej duša. Musí nájsť a pochopiť samú seba. A hlavne musí byť sama sebou: byť Hortenziou a nikomu sa neprispôsobovať. Doteraz len hrala svoju rolu mladej ženy, ktorá musela prežiť samovraždu milovaných rodičov, rolu tanečnice a rolu milenky ženatého muža. Je načase žiť podľa seba!

Príbeh je plný lásky, dôvery i nedôvery, sklamania, radosti, túžby, ale aj silného odhodlania a nádeje. Sila skutočnej lásky a naozajstného priateľstva je neprekonateľná. Príjemné čítanie.

Odporúčame prečítať!

Publikované 3.7.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Kvapka šťastia v rannej káve

Kvapka šťastia v rannej káve

Kúpiť
11,22
Knihy autora Agnes Martin-Lugand

Agnes Martin-Lugand autor