Vox | kníhkupectvo Literama.sk

Vox

Vox

© Literama.sk, 3.6.2019

Umlčali ich. Tým sa to však neskončilo.

Keď som sa dozvedel, že vyjde v slovenskom preklade kniha VOX, ktorej anotácia mala niečo do seba, vedel som, že si tento román musím prečítať.

S odstupom času ale musím povedať, že som dostal niečo úplne iné, než som spočiatku očakával. Najväčší problém možno vidieť v rozvrhnutí dejovej línie, ktorá sa uberala nezvyčajným spôsobom. Hoci bola kniha nepredvídateľná, jej autorka dokázala zápletku mihnutím oka zvrátiť a zamerať ju úplne iným smerom.

Keď vláda vyhlásila, že ženy smú vysloviť najviac sto slov denne, neverila tomu. - "To sa predsa nemôže stať, hovorila si. Nie v Amerike. Nie jej." - Všetkým ženám a dievčatám bez rozdielu veku postupne nasadili na ruku náramok, slovomer.

Niektorým súvislostiam som spočiatku nerozumel a knihe podľa mňa chýbal akýsi úvod, ktorý by čitateľa "vtiahol do deja". To ale neznamená, že by ste sa mali tomuto románu vyhýbať oblúkom.

Aj keď som mal voči príbehu viaceré výhrady, stojí za prečítanie – a vytvorenie si vlastného názoru. Môže byť varovným signálom pred tým, kam by sme sa mohli dostať, ak si nebudeme vážiť svoje práva a to, čo považujeme za samozrejmé.

Copyright © 2019 Dominik

Publikované 3.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Vox - 1. vydanie

Vox

Kúpiť
10,82