Stretneme sa v raji | kníhkupectvo Literama.sk

Stretneme sa v raji

Stretneme sa v raji

© Literama.sk, 19.3.2019

Thorkild Aske je smoliar, ktorému nevyšla ani vlastná samovražda. A jeden z najbizarnejších vyšetrovateľov, akého ponúka súčasná severská krimi.

Výborne napísaný psychologický krimi príbeh s veľmi peknou hlavnou postavou bývalého policajta Thorkilda Askeho. Nie je vzorom, ktorý by ste niekomu dávali. Prepustili ho z polície, bol vo väzení, chcel 2x spáchať samovraždu, je rozvedený a závislý na liekoch. Kedysi bol veľmi dobrým policajtom. Teraz je troskou, bojuje so svojimi démonmi a závislosťami a samozrejme nedostatkom peňazí.

A tak vezme ponuku robiť konzultanta spisovateľke kriminálnych románov. Z napohľad jednoduchej záležitosti sa však stane hľadanie masového vraha a ide aj o život Thorkilda Askeho. Zobudí sa v ňom opäť policajt, ktorým bol a pátranie ho z Nórska zavedie až do Ruska.

Príbeh je napísaný svižným štýlom, občas s humorom, ktorý je jeho nenásilnou súčasťou. Dobre sa číta aj vďaka krátkym kapitolám. A hlavne, spisovateľ sa naozaj vyhral s postavami. Už spomínaného Thorkilda nejde nemať rád, pekná je postava spisovateľky Milly. Populárna a známa osobnosť, ktorá napriek tomu, že má všetko, je len prázdnou schránkou bez väčších morálnych zásad. Snaží sa napraviť chyby svojej mladosti. Okolo nej sa pohybujú muži, niektorí sa na nej priživujú, niektorí jej pomáhajú a ona to miestami zneužíva. Aj keď to, čo robila, bolo pochopiteľné, jej postava ma skorej rozčuľovala. Autor ju zvládol naozaj bravúrne. Pekná bola postava Gunnara, aj keď len taká menšia. Ponurý príbeh, výborné postavy, veľmi dobrý štýl, spletitosť vzťahov, originálna stupňujúca sa zápletka. Ak máte radi tento žáner, severské krimi jednoducho nejde nemať rád.

Odporúčam prečítať.

Copyright © 2019 Božena Hideghétiová

Publikované 19.3.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Stretneme sa v raji - Thorkild Aske 2

Stretneme sa v raji Thorkild Aske 2

Kúpiť
11,51
Knihy autora Heine Bakkeid

Heine Bakkeid autor