Nájdi odpoveď | kníhkupectvo Literama.sk

Nájdi odpoveď

Nájdi odpoveď

© Literama.sk, 7.3.2019

Young Adult román Nájdi odpoveď je druhý diel napínavej dystopickej trilógie Nespútaný chaos.

Autorom je oceňovaný a po celom svete u čitateľov známy Patrick Ness. Práve napísaním trilógie Nespútaný chaos (Počúvaj nôž, Nájdi odpoveď, Prebuď monštrum) si americký spisovateľ, ktorý žije v Londýne, získal popularitu.

Je autorom ďalších románov a poviedok, ktoré si prečítali aj čitatelia na Slovensku: Sedem minút po polnoci (ocenenie Carnegie Medal), My ostatní tu len tak žijeme, Najdlhší deň Adama T. a ďalšie, v ktorých zaujímavo prelína hranice medzi žánrami a jeho tínedžerská literatúra je atraktívna pre všetky vekové kategórie.

V druhej časti dystopickej trilógie Nespútaný chaos, ktorá sa čoskoro dostane aj na plátna kín, sa opäť stretávame s hlavnými hrdinami Toddom a Violou. Dvaja mladí ľudia, ktorí pevne veria v jeden druhého. Každý z nich pochádza z iného sveta. Todd vyrastal vo svete mužov, na planéte bez žien, kde však zvieratá rozprávajú a vaše myšlienky počujú všetci naokolo. Viola sa narodila na vesmírnej lodi, ktorá prepravuje osadníkov na Nový svet. Dva rozdielne svety a dvaja mladí ľudia odhodlaní bojovať za to, v čo v hĺbke svojej duše veria. Hľadajú nádej, ale ich úhlavný nepriateľ opäť zasiahne do ich životov. Dokáže Tood opäť obstáť v ťažkej skúške? Nájde svoju Violu?

Nájdi odpoveď je dojímavý, plný napätia, tajomstiev, klamstiev a zrád, nebezpečenstva, akcie. Šokujúci príbeh odporu pod extrémnym tlakom. Určite odporúčame prečítať.

Publikované 7.3.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Nájdi odpoveď - Nespútaný chaos 2

Nájdi odpoveď Nespútaný chaos 2

Kúpiť
10,73
Knihy autora Patrick Ness

Patrick Ness autor

Séria kníh: Nespútaný chaos

Nespútaný chaos