Umlčaní - Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej | kníhkupectvo Literama.sk

Umlčaní - Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Umlčaní - Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

© Literama.sk, 1.3.2019

Pocta dvom mladým ľudom so silným zmyslom pre spravodlivosť, ktorí boli umlčaní.

Na jeseň minulého roka vyšla kniha Umlčaní – Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Knušnírovej, na ktorej pracovali novinári pod vedením šéfa investigatívy Aktuality.sk. Kniha je portrétom dvoch mladých ľudí, ktorí za svoje odhodlanie bojovať za pravdu zaplatili najvyššiu cenu, zaplatili životom.

Minulý týždeň si celé Slovensko pripomenulo veľmi smutné výročie chladnokrvnej vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Ich násilná smrť poukázala na to, v akom štáte žijeme. Skutočný stav najlepšie vystihujú slová: obludné klamstvá, obrovské podvody, neobmedzená moc v rukách vyvolených a nepotrestané zločiny. Spravodlivosť, pracovitosť a čestnosť sú na posmech.

V 36 slovenských mestách a v 27 mestách v zahraničí vyšli na námestia ľudia dobrej vôle, ktorým nie je jedno, čo sa pred vyše rokom stalo dvom mladým ľuďom a čo sa deje s našou krajinou. Naši politici sa nestarajú o občanov a štát, zneužívajú moc a beztrestne si kšeftujú s pochybnými osobami a rozkrádajú našu krajinu. Na protestoch Za slušné Slovensko odzneli veľmi silné prejavy. Ich sila by mohla byť nádejou pre nový začiatok. Veď každý z nás si praje žiť svoj obyčajný život v spravodlivej a slušnej krajine bez zločincov vyškierajúcich sa na nás z parlamentu a ministerstiev.

Sme krajina, v ktorej väčšina z osôb, ktoré riadia štát, sú osoby bez chrbtovej kosti a ich jedinou vierou sú moc a peniaze. Ministerka sa naváža do farmárov, na akých traktoroch prišli protestovať a ona sa vyváža na akých limuzínach? Kto ich zaplatil? Ľudia ťažko pracujú a živoria z minimálnych miezd a to môžu byť radi, že prácu majú. Držia hubu a krok, lebo vraj na ich miesto za bránou čaká ďalších desať záujemcov o prácu. Alebo opúšťajú svoje rodiny, aby im prácou v zahraničí zabezpečili lepší život. A potom, žiaľ, umierajú pri dopravných nešťastiach na cestách. Naša krásna príroda sa drancuje, zelené polia a lesy ustupujú pred developermi a zahraničnými investormi, ktorí sa aj tak po pár rokoch zbalia a odídu inam a nechajú po sebe opustené budovy a ekologické problémy. Stav zdravotníctva? Školstva? Ešte šťastie, že je dosť ľudí, ktorí majú svedomie a poctivo pracujú, aj keď nie sú morálne ani finančne odmenení tak ako si to zaslúžia. Na povrch sa neustále dostávajú kauzy až sa normálnemu človeku zastavuje rozum a neveriacky sa pýta, či je to fakt možné?

Mladá dvojica bola umlčaná. A čo náš národ slovenský? Nikdy by sme nemali zabudnúť na zmarené mladé životy a z úcty k nim nedovoliť, aby skorumpovaná a nekompetentná banda úplne spustošila naše Slovensko, kde žijeme svoj život!

Jánošíci a Jánošíčky! Asi nastal čas, keď je potrebné konečne vziať do rúk valašky, nech sa Ficovi a jeho kumpánom, ktorí ničia našu krajinu, poriadne zaiskrí pred očami!

Publikované 1.3.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Umlčaní - Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej - 1. vydanie

Umlčaní - Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

Kúpiť
12,50