Sme LACNEJŠÍ | kníhkupectvo Literama.sk

Sme LACNEJŠÍ

Sme LACNEJŠÍ

Marcové zľavy na celý sortiment...

Využite výraznejšie celoplošné zlacnenie kníh v našej ponuke. Keďže máme mesiac marec - mesiac kníh, sme radi, že knihy môžu byť takto dostupnejšie. Precenenie sa týka všetkých kategórií.

Na bežnú knižnú ponuku teraz u nás očakávajte zľavy od 24% do 30%, v prípadoch, kde nám to dodávateľské vzťahy a možnosti dovolia, je to ešte veselšie, aj nad 32%.

Zľavy platia do konca mesiaca, marec 2019.

Čo-to z histórie

Marec je mesiac knihy už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu. Cieľ bol jednoduchý – podpora trvalého záujmu o knihy.

Martin Hrebenda Hačavský (10. marec 1796 – 16. marec 1880) bol šíriteľom kníh. Narodil sa a aj zomrel v marci. Mal problémy so zrakom, to mu však nebránilo venovať sa zbieraniu kníh a ich zachraňovaniu. Je známy najmä ako rozširovateľ slovenských a českých kníh. Knihy rozširoval po celom Slovensku. Prechodil však aj Prahu, Viedeň, Pešť, či Dolnú zem. Rozširovaním obľúbených kalendárov a populárnej spisby medzi pospolitým slovenským ľudom sa zaslúžil, že aj chudobní a nevzdelaní ľudia spoznávali knižnú kultúru a získavali prehľad o verejnom dianí.

Svoju zbierku kníh daroval Matici slovenskej a prvému slovenskému Gymnáziu v Revúcej. Dodnes sú uložené jeho rukopisy v Matici slovenskej. Sú tam uložené aj jeho literárne prvotiny, básne, piesne, listy, vinše i testament.

© Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy z kategórie Krimi a detektívky

Krimi a detektívky kategória

Kategória