Máme radi knihy! | kníhkupectvo Literama.sk

Máme radi knihy!

Máme radi knihy!

© Literama.sk, 14.2.2019

Medzinárodný deň darovania kníh.

Je tu opäť sviatok sv. Valentína! Deň, ktorý je každoročne plný romantických prekvapení. Zaľúbené pohľady, sladké čokoládové darčeky a kytice červených tulipánov, či ruží. Srdce. Romantika. Láska.

V deň, keď oslavujeme najkrajší ľudský cit, však patrí aj knihám! Málokto veru vie, že 14. február je aj Medzinárodným dňom darovania kníh. Hlavnou myšlienkou tohto dňa, ktorý vyjadruje lásku ku knihe a vznikol len nedávno (Anglicko 2012), je darovať knihu. Knihy sa darujú predovšetkým deťom v snahe priviesť ich k láske k čítaniu. Ale prečo neobdarovať aj ostatné vekové kategórie? Keď niekomu kúpite knihu ako darček, nedarujete len obyčajný hmotný predmet, obalený v peknej obálke, obsahujúci stovky strán, ale omnoho viac: u obdarovaného môžete vyčariť úsmev, zlepšiť mu náladu, darujete mu poznanie a dokonca možno i nádej, ale v každom prípade určite príjemne strávený čas nad jej stránkami.

Ak máte vo svojich domácich knižniciach prečítané knihy, o ktoré máte chuť sa podeliť, darujte ich. Alebo si vyberte z našej bohatej ponuky a kúpte Vášmu srdcu blízkej osobe milý knižný darček.


Publikované 14.2.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy z kategórie Romantika

Romantika kategória

Kategória