Dievča, ktoré pilo mesačný svit | kníhkupectvo Literama.sk

Dievča, ktoré pilo mesačný svit

Dievča, ktoré pilo mesačný svit

© Literama.sk, 15.1.2019

Naozaj pekný príbeh. Odporúčam prečítať.

Po dvoch knihách, ktoré mi nesadli, som si chcela prečítať niečo ľahšie. A moja voľba bola veľmi dobrá.

[pozor, recenzia môže obsahovať spoilery]

Dievča, ktoré pilo mesačný svit je krásne, originálne a hlavne zaujímavé čítanie o ľudskej povahe, pokrytectve, ale aj strachu a o čarodejniciach – dobrých aj zlých, močiarnom netvorovi a malom drakovi, z ktorého sa stal obrovský drak. Hlavnou postavu je dievčatko, Luna, ktorá je obetovaná, tak ako mnoho detí pred ňou, vymyslenej čarodejnici, ktorá ma bývať v nebezpečnom lese, ktorý s močiarmi obklopuje dedinu, kde ľudia živoria a majú strach o svoje rodiny. Lunu zachráni Xana, ktorá ju však omylom nakŕmi mesačným svitom, s ktorým do Luny vojde obrovská sila mágie, ktorú malé dievča nevie ovládať.

Ľudia v dedine vravia o tom, že v lese žije nebezpečná čarodejnica. Ani nevedia ako veľmi sa mýlia. Toto klamstvo skoro spôsobí tragédiu.

Naozaj pekný príbeh. Miestami to bolo čítanie pre takých 11-ročných, ako je napísané na obale, ale niekedy sa mi to zdalo aj pre starších. Nič to ale nemá vplyv na to, že je to výborná detská fantasy, ktoré je oddychovým čítaním aj pre dospelých. Odporúčam prečítať.

Publikované 15.1.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Dievča, ktoré pilo mesačný svit - 1. vydanie

Dievča, ktoré pilo mesačný svit

Kúpiť
12,57