Dielo majstra | kníhkupectvo Literama.sk

Dielo majstra

Dielo majstra

© Literama.sk, 14.12.2018

Majstrovské dielo Boha - života.

Francine Riversová patrí medzi uznávané a oceňované autorky. Diela úspešnej americkej spisovateľky, ktorá píše historické, romantické romány s náboženskou tématikou, sú veľmi populárne aj medzi čitateľkami na Slovensku. Svoju tvorbu delí na obdobie BC (pred Kristom) a obdobie, keď sa stala kresťankou. Vo svojich príbehoch vyjadruje presvedčenie, že Boh je tu pre každého. Medzi jej najznámejšie romány, ktoré vyšli na Slovensku, patrí napr.: Vykúpená láska, Dieťa zmierenia, Šarlátová niť, či séria V znamení leva.

Najnovší román Dielo majstra je príbehom lásky, ktorý nám všetkým pripomína, že milosrdenstvo dokáže aj z roztrieštených čriepkov vzťahov opäť vytvoriť hoci nedokonalé, ale ohromujúce majstrovské dielo. Je to príbeh, v ktorom vystupujú postavy z veľmi odlišného prostredia, každá z nich je iná osobnosť. Minulosť niekedy dokáže veľmi ničiť prítomnosť, ovplyvňovať rozhodnutia, ale každý by mal odpustiť hlavne sám sebe. Tento román je o Božej láske, no musíme sa snažiť naozaj dôverovať Bohu. Aj v tých najťažších chvíľach sa môžeme obrátiť k nemu, oprieť sa o jeho lásku.

Román je skvelo napísaný, dobre sa číta. Minulosť sa prelína s prítomnosťou, aby sme mohli pochopiť konanie postáv, nazrieť do ich mysle a porozumieť ich utrpeniu. Dielo však ponúka omnoho viac, než len relax pri čítaní. Odporúčame prečítať a objaviť skryté posolstvá tento nádhernej knihy.

V tomto hektickom predvianočnom zhone by sme si mali uvedomiť, že sviatky nie sú o nakupovaní darčekov (čím viac a čím drahšie, tým lepšie), ako čo najviac vyzdobiť svoj príbytok (aby sme sa ukázali, že na to máme) a nakúpiť haldy jedla (ktoré skončí nakoniec v odpadkoch), ale o láske a vzájomnom porozumení. Tráviť čo najviac času spolu ako rodina, s priateľmi, aby sa nikto necítil osamelý. Želajme si sviatky pokoja a mieru.

Publikované 14.12.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Dielo majstra

Dielo majstra

Kúpiť
10,88
Knihy autora Francine Riversová

Francine Riversová autor