14. november Svetový deň diabetu | kníhkupectvo Literama.sk

14. november Svetový deň diabetu

14. november Svetový deň diabetu

© Literama.sk, 16.11.2018

Existuje tisíc chorôb, ale len jedno zdravie. Karl Ludwig Borne (nemecký spisovateľ)

Do najkrajších sviatkov roka – do Vianoc – nám už chýba len pár týždňov. Obchody sú plné zákazníkov hľadajúcich ten najlepší vianočný darček pre najbližších. Internetové prehliadače pracujú na plné obrátky. V niektorých domácnostiach už gazdinky pečú vianočné oblátky a domy sú prevoňané ich sladkou mámivou vôňou. Potom hurá pečenie medovníčkov! Áno, Vianoce sa blížia! Čas, keď sa hlavne deťúrence tešia na darčeky pod stromčekom, čas, keď sú chladničky a komory plné vyberaných jedál a pečie sa kopec druhov koláčov a zákuskov. Čas, keď sme trochu viac leniví a nehýbeme sa tak, ako by sme sa mali. Je pravda, že by sme si počas týchto sviatkov mali hlavne oddýchnuť, stráviť čas s rodinou, aj najesť sa do sýtosti, ale netreba zabúdať na zdravý životný štýl. Aj keď si doprajeme počas tohto obdobia viac jedla a sladkostí, nezabudnime sa hýbať! Myslime na svoje zdravie a starajme sa o seba!

14. november Svetový deň diabetu

Každoročne Svetová federácia diabetu v spolupráci s WHO vyhlasuje deň 14. november ako svetový deň diabetu. Diabetes mellitus (cukrovka) patrí medzi veľmi závažné chronické ochorenia. V tento deň roku 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick Grant Banting, ktorý spolu s Charlesom Betom v roku 1921 vynašli inzulín. V súčastnosti je hlavným zámerom upozorniť na cukrovku, hovoriť o jej príznakoch, príčinách, diagnostike, liečbe, zlepšovať informovanosť o tejto chorobe. Počet chorých na cukrovku sa totiž neustále zvyšuje.

Takže nestresujme sa, radujme sa aj z maličkostí a stravujme sa zdravo, pretože obsah žalúdka, do ktorého často napcháme veru hocičo, ovplyvňuje naše zdravie a celkovú kvalitu nášho života.

Ako výborný zdroj informácií ako sa kvalitne a zdravo stravovať a tiež ako darček pod stromček, ktorý určite nielen poteší, ale aj pomôže, odporúčame Darčekový box, ktorý obsahuje kolekciu piatich kníh ako zdravo variť: Balíček 5 ks Pečieme zdravo+Superpotraviny+Talianska kuchyňa+Varíme zo záhradky.


Publikované 16.11.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Balíček 5 ks Pečieme zdravo+Superpotraviny+Talianska kuchyňa+Varíme zo záhradky - BOX 5 ks

Balíček 5 ks Pečieme zdravo+Superpotraviny+Talianska kuchyňa+Varíme zo záhradky BOX 5 ks

Kúpiť
18,02
Knihy z kategórie Zdravá výživa

Zdravá výživa kategória