Dievča v snehu | kníhkupectvo Literama.sk

Dievča v snehu

Dievča v snehu

© Literama.sk, 25.10.2018

Žiadna smrť nie je nevinná

Knihu Dievča v snehu, ktorej autorkou je mladučká spisovateľka Danya Kukafka, by ste v knižnici našli v poličke označenej kategóriou „Thrillery“. Po jej prečítaní, ale určite budete súhlasiť, že v príbehu sa vyšetrovanie vraždy päťnásťročnej stredoškoláčky menom Lucinda dostáva do úzadia a román je skôr o vykreslení charakterov hlavnej trojice postáv:

Cameron – ako prvý rozpráva o Lucinde. Tínedžer, ktorý je umelecky veľmi nadaný a stále kreslí portréty Lucindy. Bol jej spolužiakom, nesmierne ju miloval, obdivoval, v noci, keď boli ulice prázdne, ukrytý v tieni, neviditeľný, ju tajne pozoroval.

Jade – nemala Lucindu rada. Ich malé sestry boli najlepšie kamošky, ale ony dve si nemali čo povedať. Lucinda bola krásna a obľúbená, zatiaľ čo Jade je čudáčka a nemá priateľov a matka ju považuje za bezcitnú, neschopnú niekoho mať rada. Žije si vo svojom svete, ktorý prepája s realitou prostredníctvom písania vlastných filmových scenárov.

Russ – je miestny policajt, ktorý si prežíva vo svojom kľudnom každodennom stereotype, rieši dopravné priestupky. Bol jedným z prvých, ktorý objavil telo. Zavraždenie stredoškoláčky, ktorú takmer nepoznal, je jeho prvým prípadom vraždy.

Všetci traja sú nejako prepojení s obeťou a aj navzájom. Vďaka ich rozprávaniu sa dozvedáme o ich reakciách, pocitoch, myšlienkach, ktoré sa týkajú vraždy. Každý z nich skrýva tajomstvo. Samozrejme, vďaka týmto trom postavám sa veľa dozvedáme aj o zavraždenej a nielen o nej, ale o živote v malom mestečku, o radostiach, starostiach aj drámach odohrávajúcich sa za dverami domov.

Charaktery postáv sú skvelo vykreslené, dej je prerozprávaný prostredníctvom troch hlavných postáv a skôr ako na vyšetrovanie kto zavraždil Lucindu, je dôraz kladený na to, ako jej smrť ovplyvnila životy ľudí okolo nej, ako zasiahla do života troch hlavných rozprávačov.

Výborne napísaný príbeh. Iný thriller ako ostatné romány tejto kategórie. Odporúčame prečítať.

Publikované 25.10.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Dievča v snehu - Žiadna smrť nie je nevinná

Dievča v snehu Žiadna smrť nie je nevinná

Kúpiť
12,57
Knihy autora Danya Kukafka

Danya Kukafka autor