Zaujímavé čítanie s presahmi žánrov | kníhkupectvo Literama.sk

Zaujímavé čítanie s presahmi žánrov

Zaujímavé čítanie s presahmi žánrov

© Literama.sk, 16.10.2018

Nenájdete v nej hluché miesta, rýchle čítanie, krátke vety, pútavé. Výborná, odporúčam.

Zaujímavé čítanie, niečo nové čo sa týka spôsobu písania aj poňatia príbehu. Veľmi ťažko sa mi radí kniha do nejakého žánru. Je ich viac, sú ale spojené takým nenásilným spôsobom, že sa krásne prelínajú a tvoria súvislý „hladký“ dej.

A aj keď rieši vysokú politiku, veľké environmentálne prešľapy obrovských firiem, kde sa za zradu platí vysoká daň, ochrancov prírody, novinársku robotu, rieši popri tom aj také “drobnosti“, ako sú rozpadávajúce sa partnerské vzťahy, ale aj vzťah, ktorý podrobený obrovskej skúške vydržal roky.

Nechýbajú vraždy, streľba, napätie a najmä prekvapila ma jedna z postáv - Emil, ktorá sa živí naozaj veľmi netradične, čo by ju malo zaraďovať medzi tie negatívne, ale celkové poňatie jej životného príbehu a spôsob, akým jej život a konanie spisovateľ opísal, ju aspoň u mňa, zaradili do skupiny nie celkom tých kladných, ale sympatických.

Páčila sa mi aj postava novinára Janna Vuoriho, i keď ho spisovateľ opísal aj s jeho chybami. Je veľmi ctižiadostivý a balansuje medzi rodinou a robotou a dáva prednosť robote. Táto jeho vlastnosť ho privádza do riadne nebezpečných situácií, ale aj k odhaleniu vecí, ktoré majú zostať pred ľuďmi skryté.

Určite odporúčam prečítať. Kniha nie je hrubá, ale naozaj poníma veľa oblastí a žánrov veľmi dobrým spôsobom. Nenájdete v nej hluché miesta, rýchle čítanie, krátke vety, pútavé. Výborná, odporúčam.

Copyright © 2018 Božena Hideghétiová

Publikované 16.10.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Důl - 1. vydanie

Důl

NEDOSTUPNÉ
14,20
Knihy autora Antti Tuomainen

Antti Tuomainen autor