Predstavenie knihy Maskáčové príbehy | kníhkupectvo Literama.sk

Predstavenie knihy Maskáčové príbehy

Predstavenie knihy Maskáčové príbehy

© Literama.sk, 16.10.2018

Beseda a autogramiáda v knižnici

Aké máte plány na pondelok 22.10.2018? Ak kolónka pri tomto dátume vo vašom diári zíva prázdnotou, budete sa nachádzať v meste Prievidza, či v jeho blízkom, či širšom okolí a radi sa dozviete čo-to o živote vojakov počas povinnej vojenskej služby, tak ste srdečne pozvaní na besedu s autorom novely Maskáčové príbehy: 22. októbra 2018 o 16:00 hod, Hornonitrianska knižnica v Prievidzi, Záhradnícka 21.

Kniha vyšla v júni 2018 a dokázala už osloviť nielen tie generácie, ktoré zažili vojenčinu na vlastnej koži, ale aj mladšie ročníky. Oficiálne odštartovanie cesty Maskáčových príbehov k čitateľom sa konalo v septembri 2018.

Uvedenie knihy do života môže mať mnoho podôb. Určite netradičným spôsobom je posypanie pušným prachom z nábojnice – takto to prebiehalo s novelou Maskáčové príbehy v Krajskej knižnici v Žiline 20. septembra 2018.

Nešlo o náhodu, novela sa viaže na prostredie a životné okolnosti vojakov základnej služby. O tom, že sa podarilo napísať reálne verný aj zaujímavý príbeh, svedčí skutočnosť, že „krstným otcom“ sa stal mimoriadny hosť: náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR. Podujatie organizačne zastrešil okrem vydavateľstva PRO Banská Bystrica aj žilinský výsadkársky 5. pluk špeciálneho určenia – útvar, kde sa odohráva dej. Moderovaná diskusia s autorom Bohdanom Cagáňom, ilustrátorkou Evou Baloghovou a generálporučíkom Danielom Zmekom sa vzťahovala nielen na dôvody a proces vzniku knihy, ale aj na jej aktuálnosť a prepojenie so súčasnými ozbrojenými silami a civilným životom.

Úryvky z novely pútavo dramaticky predniesol herec Ján Dobrík pred pestrým obecenstvom: od stredoškolských študentov cez profesionálnych vojakov a zástupcov médií až po súčasné a minulé vedenie 5. PŠU. Dojem umocňovala projekcia animovaných ilustrácií a statické ukážky najnovšej vojenskej techniky v budove knižnice aj v jej exteriéri. Uvedenie knihy do života sa ukončilo autogramiádou v priateľskej uvoľnenej atmosfére.

Foto: a. h. 5. PŠU - Miroslava Mindárová

Publikované 16.10.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Maskáčové príbehy - 1. vydanie

Maskáčové príbehy

Kúpiť
7,04