Čítajme a športujme | kníhkupectvo Literama.sk

Čítajme a športujme

Čítajme a športujme

© Literama.sk, 13.10.2018

V zdravom tele zdravý duch!

Je všeobecne známe, že čítanie kníh je veľmi prospešné a je to aj skvelý relax a obľúbené hobby mnohých ľudí. Čítanie rozširuje našu slovnú zásobu, posilňuje pamäť, zlepšuje sa naša schopnosť koncentrácie. Jednoducho, čítanie udržuje bystrú myseľ. Ale okrem nášho ducha, netreba zanedbávať ani naše telo. Aj výrok V zdravom tele zdravý duch je všeobecne známy a pohyb a šport by tiež mali byť súčasťou nášho každodenného života. Nemusíme podávať skvelé športové výkony, stačí aj obyčajná prechádzka.

Minulý víkend, v nedeľu 7.10.2018, sa konal Medzinárodný maratón mieru v Košiciach, ktorý je najstarším maratónom v Európe a je organizovaný nepretržite od roku 1924. Diváci v uliciach Košíc ale aj televízni diváci boli svedkami naozaj skvelých výkonov a pevného odhodlania bežcov dobehnúť do cieľa. Medzi tisíckami účastníkov nechýbali ani známe osobnosti. V česko-slovenskej štafete sa predstavil olympijský víťaz a majster sveta v chôdzi Matej Tóth, ktorému sa podarilo zabehnúť polmaratón.

Matej Tóth určite patrí k najvýznamnejším súčasným osobnostiam nášho národa. Je to vynikajúci atlét a veľmi sympatický, poctivý a dobrý človek. Mal by byť vzorom pre nás všetkých. Prečo? Odpoveď na túto otázku nájdete v knihe Matej Tóth: Odchýlka. Prečítajte si úprimne vyrozprávaný príbeh tohto športovca, príbeh o jeho víťazstvách aj prehrách.

Keď čítaním nakŕmite svoju dušu a rozšírite svoj obzor vedomostí, nezabudnite aj na svoje telo a vybehnite von! Máme krásne slnečné počasie!

Publikované 13.10.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Matej Tóth: Odchýlka

Matej Tóth: Odchýlka

Kúpiť
11,46