Primátor | kníhkupectvo Literama.sk

Primátor

Primátor

© Literama.sk, 26.9.2018

Kto rozhodne o výsledkoch volieb?

Dňa 10. novembra 2018 sa konajú komunálne voľby. Volíme poslancov zastupiteľstiev, starostov a primátorov. Každý plnoletý obyvateľ má právo voliť a svojím hlasom tak ovplyvniť svoju vlastnú existenciu v danom meste, či obci, v mieste, v ktorom žije. Každý volič verí, že pozitívne, že tentokrát to už predsa musí výjsť a bude sa mať lepšie.

Musíme si však položiť otázky: Nenachytajú nás zas? Sme dostatočne informovaní a zorientovaní? Nie sme zaslepení sľubmi? Vieme, ako to vlastne chodí v predvolebnej kampani? Nie je zas všetko zmanipulované? Kto vlastne rozhoduje o výsledkoch volieb?

Možno vám niektoré otázky zodpovie a oči otvorí debutový román Márie Bejdovej Primátor, ktorý v týchto dňoch aktuálne vychádza vo vydavateľstve Ikar. Román zo zákulisia volebnej kampane a komunálnych volieb. Román o intrigách, podvodoch, zavádzaní a zrade. Polopravdy, intrigy, politické kompromisy. Špinavé peniaze, špinavé dohody. Každý si chce urvať pre seba čo najviac.

Román Primátor nie je skutočný príbeh, je však inšpirovaný realitou. Autorka v minulosti pracovala na niekoľkých volebných kampaniach a vďaka svojim osobným skúsenostiam nám všetkým – voličom - ponúka možnosť nahliadnuť do pozadia politických hier.

Publikované 26.9.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Primátor - 1. vydanie

Primátor

Kúpiť
9,14
Knihy autora Mária Bejdová

Mária Bejdová autor