Rašelinisko | kníhkupectvo Literama.sk

Rašelinisko

Rašelinisko

© Literama.sk, 22.9.2018

Rašelinisko si žiada svoje dary

Povery sú staré ako ľudstvo samotné. Majú obrovskú silu a vplyv v mnohých spoločnostiach a kultúrach.

Ste poverčiví? Poverčivosť je prirodzenou ľudskou vlastnosťou. Veríme v magické čísla, na čierne mačky, kominárov, či štvorlístky. Veríme, že niektoré javy a udalosti sú prejavom nadprirodzených síl a do veľkej miery ovplyvňujú naše správanie i rozhodnutia.

Za doby železnej v rašeliniskách po celej Severnej Európe ľudia nechávali obety bohom a to nielen veci, zvieratá, ale aj ľudí. Unikátne zloženie rašeliniska spomaľuje proces rozkladu a spôsobuje, že ľudia z močiarov, ktorí ležali veky v zemi, mali takmer perfektne zachované telá. Ich duše však nenachádzajú pokoj a sú hladné, bažia po nových obetiach. Strašidelná povera?

Mestečko Mossmarken leží na okraji rašeliniska a tu v dávnych časoch tiež prichádzali miestni ľudia s darmi. Aj tu našli dávnu obetu bohom: Brusnicové dievča. Avšak dávne povery žijú stále. Ľudia miznú, no až donedávna toto miesto nespájali s nezvestnými.

Prečítajte si napínavý príbeh plný záhad. Veď všetci máme radi tajomstvá a nevysvetliteľné javy. Mladá biologička Nathalie i umelecká fotografka Maya spolupracujúca s políciou pátrajú po záhadách prítomných a aj minulých. Postupne prenikajú jednotlivými vrstvami spomienok aj vrstvami pôdy v rašelinisku.

To, čo odhalia, je šokujúce!

Publikované 22.9.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Rašelinisko

Rašelinisko

Kúpiť
11,67