Čokoláda a pozitívne myslenie | kníhkupectvo Literama.sk

Čokoláda a pozitívne myslenie

Čokoláda a pozitívne myslenie

© Literama.sk, 13.9.2018

Čokoláda a pozitívne myslenie patria k sebe.

Dnes nemáme piatok trinásteho, takže povery nechajme bokom. 13. september však určite treba spomenúť. Dnes by sme mali mať sladký deň a zažívať len samé pozitívne veci! V tento dátum oslavujeme Medzinárodný deň čokolády a Deň pozitívneho myslenia.

Čokoláda je lahodným skvostom, ktorý drvivá väčšina z nás miluje. Patrí k najobľúbenejším potravinám na svete u všetkých generácií. Má veľa blahodarnych účinkov na naše zdravie - na psychiku aj telo. Považuje sa za prírodné antidepresívum a upokojuje nám nervy. Podporuje funkciu mozgu a zlepšuje koncentráciu. No, pozitív je neúrekom. A tá lahodná chuť!

V našej modernej pretechnizovanej dobe plnej stresu sa výraz pozitívne myslenie spomína pomerne často. Vetu - Treba myslieť pozitívne. - počul od priateľov, rodiny alebo vyslovil niekoľkokrát hádam každý z nás. Ide vlastne o pozitívny pohľad na život vo svete, ktorý je, bohužiaľ, plný katastrof, zla, nespravodlivosti. Rozširuje naše horizonty možností a umožňuje nám viac sa tešiť zo života v prítomnom momente a byť vyrovnanejší.

Čokoláda a pozitívne myslenie určite patria k sebe. Leto sa skončilo, i keď teplé počasie stále pretrváva. Dni sa však skracujú, čoskoro prejdeme z letného času na zimný, blíži sa obdobie pochmúrneho počasia a sem – tam nás prepadnú depky.

Zažente negatívne emócie, nalaďte sa na vlnu pozitívneho myslenia, pomaškrťte si na kvalitnej čokoláde a prečítajte si nejakú dobrú knihu, najlepšie romantickú. Ponuka v kategórii Romantika je naozaj bohatá!

Publikované 13.9.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy z kategórie Romantika

Romantika kategória

Kategória