Amnestia, ktorá rozpútala peklo | kníhkupectvo Literama.sk

Amnestia, ktorá rozpútala peklo

Amnestia, ktorá rozpútala peklo

© Literama.sk, 11.9.2018

Amnestia. Masová hladovka. Vzbura. Vojenský zákrok.

28. marca 1990 došlo v najväčšom, najznámejšom a najprísnejšom väzenskom zariadení na Slovensku v Leopoldove k veľkej vzbure väzňov. V tento deň vyvrcholili nepokoje zásahom ozbrojených zložiek, pri ktorom zahynul jeden odsúdený a ďalších 29 väzňov bolo zranených. Vzbure predchádzala amnestia Václava Havla, ktorá u odsúdených spôsobila napätie a stúpla u nich agresivita z ich presvedčenia o „nedostatočnej“ amnestii.

Na Slovensku sa natáča nový film, ktorému je predlohou kniha Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo. Celovečerný film Amnestie sa venuje téme Havlovej amnestie a jej dôsledkom na našu spoločnosť. Rozpráva dramatický príbeh troch rodín na pozadí vtedajších veľkých spoločenských zmien, počas rozpadu komunizmu a zrodu demokratického Československa. Určite môžeme tieto udalosti považovať za vynikajúcu tému pre objasnenie niektorých otázok z našej histórie a takto priblížiť obdobie Nežnej revolúcie hlavne mladej generácii, ktorá o tom číta z učebníc, prípadne čo-to vie z rozprávania starších generácií.

Ak sa vám do rúk ešte nedostal detektívny thriller od Radovana Dunaja Amnestia, ktorá rozpútala peklo, tak budete musieť byť troška trpezliví. Premiéra filmu Amnestie je plánovaná na 30. výročie Nežnej revolúcie v roku 2019. Ak vás však táto téma naozaj zaujíma, určite odporúčame prečítať skvelo napísaný dramatický príbeh, ktorý môžeme označiť za literatúru faktu a thriller obohatený o politickú zápletku. Ponúka zábavu i napätie a odkrýva svet ukrytý za múrmi väzníc.

Publikované 11.9.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Amnestia, ktorá rozpútala peklo - Inšpirované skutočnými udalosťami vzbury v Leopoldove v roku 1990

Amnestia, ktorá rozpútala peklo Inšpirované skutočnými udalosťami vzbury v Leopoldove v roku 1990

Kúpiť
8,58