Katharinin kód | kníhkupectvo Literama.sk

Katharinin kód

Katharinin kód

© Literama.sk, 31.8.2018

Podarí sa rozlúštiť záhadný Katharinin kód? Úvod novej štvordielnej krimi série s názvom Odložený prípad.

Krimi príbeh Katharinin kód je úvodom do novej štvordielnej série s názvom Odložený prípad, v ktorej sa opäť stretneme so starým známym detektívom Williamom Wistingom.

Nečakajte akčné scény a násilie také typické pre moderné detektívky. Pomaličky, krok za krokom, stránku za stránkou, budete spolu so starnúcim vyšetrovateľom, ktorý je úplne oddaný svojej práci, skladať puzzle, ktorého jednotlivé dieliky zostali nezložené už dlhých dvadsaťštyri rokov. Tri kartónové škatule uložené na dne jeho šatníka sú plné materiálov a dôkazov v prípade zmiznutia Kathariny Haugenovej. Každoročne, na výročie zmiznutia Kathariny, Wisting listuje vo všetkom, čo kedy bolo napísané o tomto prípade zmiznutia, prezerá fotografie, číta výpovede svedkov. Tento odložený prípad patrí k jeho najzáhadnejším nevyriešeným prípadom a je ním posadnutý.

Wisting je však trpezlivý, tvrdo pracujúci a cieľavedomý policajt a jeho postupné odhaľovanie hádanky zmiznutia Kathariny je napínavým príbehom od prvej stránky po poslednú. Typický román v štýle nordic noir odohrávajúci sa v studených uličkách medzi tmavými lesmi Nórska, ktorý je pútavo vyrozprávaný autorom, ktorý je naozaj človekom od fachu. Jørn Lier Horst vďaka svojej praxi policajta vie veľmi dobre, o čom píše a ako spisovateľ správne dávkuje všetky ingrediencie bestsellerovej detektívky. Postava Wistinga je skvelo vykreslená, je to sympatický a súcitný vyšetrovateľ, ktorý svoj život oddane venuje riešeniu nezmyselných a šokujúcich vrážd, ku ktorým dochádza v malom pobrežnom meste.

Vrelo odporúčame prečítať.

Patril anglicko-švédsky kriminálny seriál Wallander k vašim obľúbeným? Teraz sa môžete tešiť na televíznu adaptáciu knižnej série William Wisting, kde si úlohu inšpektora zahrá Sven Nordin.Publikované 31.8.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Katharinin kód - Úvod do novej série Odložený prípad

Katharinin kód Úvod do novej série Odložený prípad

Kúpiť
11,25
Knihy autora Jørn Lier Horst

Jørn Lier Horst autor

Autor