Deti, detičky, deťúrence, detváky, … Naše zlaté ratolesti! | kníhkupectvo Literama.sk

Deti, detičky, deťúrence, detváky, … Naše zlaté ratolesti!

Deti, detičky, deťúrence, detváky, … Naše zlaté ratolesti!

© Literama.sk, 1.6.2019

Deti, detičky, deťúrence, detváky, … Naše zlaté ratolesti!

Deň v kalendári s dátumom 1. jún je dňom sviatku detí – Medzinárodný deň detí. To predsa vie každé malé dieťa! Každoročne sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Myšlienka zaviesť takýto sviatok vznikla už veru veľmi dávno s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy detí vo svete.

Drobce naše milé!

Bezstarostné a nezaťažené problémami. Vysmiate a veselé, večne na všetko zvedavé. Nadchne ich aj tá najmenšia drobnosť, aj tá najbežnejšia vec. Žijú si pre daný okamih, užívajú si to, čo sa práve okolo nich deje.

My, dospelí, v snahe zabezpečiť deťom čo najšťastnejšie detstvo, ich často zahŕňame množstvom darčekov, hmotných vecí, ktoré vôbec nie sú dôležité. Nie veci, ale spoločne strávené chvíle, zmysluplná komunikácia, či spoločné čítanie sú zdrojom pocitov šťastia a radosti. Správne prežité chvíle obohatia najmenšie deti, puberťákov (aj keď budú protestovať), aj dospelých. Veď aj v nás dospelých je stále kúsok dieťaťa.

Tak poďme všetky deti, malé aj veľké, v tento deň niečo zažiť (a nielen v tento deň): zašportovať si, vybrať sa na turistiku, výlet, zahrať si nejakú spoločenskú hru alebo siahnuť po knižke a prečítať si rozprávku. Ponuka je bohatá...

Publikované 1.6.2019 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Knihy z kategórie Deti a mládež

Deti a mládež kategória

Kategória