Májové novinky

Májové novinky

© Literama.sk, 2.5.2018

Máj – lásky čas

Mesiac máj patrí k najkrajším mesiacom roka. Príroda sa prebúdza k životu, všetko kvitne, poletujú včely a vtáci neúnavne vyspevujú. Lúky, parky, záhrady – všetko hrá pestrými farbami a vo vzduchu cítiť omamnú vôňu jari, hoci v posledných rokoch už mesiac apríl prináša veľmi teplé počasie. Tulipány v našich záhradách už odkvitli a vzhľadom k terajším nadpriemerným vyšším teplotám, leto neklope, ale priam búcha na dvere.

Mesiac máj je aj mesiacom zamilovaných. Stavanie májov pod oknami vyvolených dievčat, bozkávanie sa pod rozkvitnutou čerešňou (už aj čerešne boli odkvitnuté, tak pod akým rozkvitnutým stromom ste sa bozkávali?), držanie sa za ruky, dlhé prechádzky ulicami, či prírodou, drobné darčeky ako milá pozornosť pre svoju milovanú/milovaného.

Po zimných mesiacoch, po chladných a tmavých dňoch, všetci máme nárok na trocha nehy, romantiky a pohladenia.

Užiť si romantiku môžete aj vďaka knihám. V bohatej a pestrej ponuke si určite každá romantická duša nájde svoj kúsok malého šťastia:

  • Ak obľubujete ľúbostné príbehy odohrávajúce sa v dobách kráľov a rytierov, je tu dramatický príbeh lásky medzi krásnou kňažnou a odbojným rytierom. Naša autorka historických romancí Jana Pronská sa inšpirovala povesťami o Spišskom hrade aj skutočnými historickými udalosťami: Diablova zajatkyňa.
  • Zúfalé ženy robia zúfalé veci, ale netreba si zúfať, najmä nie v máji. Ako sa hovorí: kto hľadá, ten nájde. Prečítajte si veselý román o hľadaní lásky od najznámejšej a najčítanejšej českej spisovateľky Haliny Pawlowskej. Zúfať si nebudete, budete sa smiať.
  • Hop troška ďalej až za veľkú mláku: čaro krásneho májového obdobia môžete využiť aj na svadbu: Ideálna nevesta, druhá časť očarujúcej trilógie pre ženy, od Jane Featherovej. V máji od sladkého bozku pod čerešňou môže byť už len skok ku svadbe, samozrejme ak neveríte poverám.

Máj, mesiac lásky, mnohých tradícií a sviatkov, je len na svojom začiatku. Čakajú nás slnečné a kvetmi prevoňané dni. Dúfajme, že Traja ľadoví muži neprinesú pohromu do našich polí a záhrad. 4. mája si pripomíname tragickú smrť jednej z najvýznamnejších osobností nášho národa Milana Rastislava Štefánika a o pár dní neskôr koniec 2. svetovej vojny.

No a druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám.

Užime si s láskou a knihami jeden z najkrajších mesiacov roka!


Publikované 2.5.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál