Najstrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme

Najstrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme

© Literama.sk, 28.4.2018

Čo ak stále prežívate svoju najstrašnejšiu spomienku znova a znova? V noci sa vám snívajú strašné sny a máte nočné mory. V tej najnevhodnejšej chvíli vás zachváti panika, vaše obyčajné každodenné bytie obmedzuje strach.

Mrazivý príbeh plný záhad, napätia a akcie. V takomto prípade treba kontaktovať skvelého psychiatra.

Frenkie Steinová je renomovaná psychiatrička. Je vydatá. Jej manžel, inteligentný, náročný a chladný (v tomto je jej presnou kópiou a asi aj kópiou jej otca) Jason pracuje v centrále veľkej farmaceutickej firmy. Obidvaja sú vedci a občas zabúdajú, že sú manželia. Dvakrát do týždňa sa v talianskej reštaurácii Frenkie stretáva so sestrou Pam a pri tanieri mušlí a pohári červeného vína sa hádajú. Ich otec nedávno tragicky zomrel.

Frenkie, psychiatrička s veľmi úspešnou kariérou a vo svojej brandži dobre známa, pomocou kontroverznej terapie vymazáva najstrašnejšie spomienky svojim pacientom trpiacimi psychickými problémami. Je skalopevne presvedčená, že jej liečba je správna a u pacientov naozaj dosahuje skvelé výsledky. Kašľať na etickú stránku liečby, za ktorú ju jej kolegovia ostro kritizujú. Jej „hra na Boha“, ako označujú jej terapiu niektorí anonymní pisatelia mailov, ktorých psychiatrička dostáva neúrekom, je však narušená správami o zvláštnych samovraždách dvoch mladých žien. Obidve boli jej pacientky, ktoré zhypnotizovala a vymazala im zlé spomienky, zbavila fóbií. Čoskoro obetí pribúda a záhadnými výpadkami pamäti začne trpieť aj samotná psychiatrička.

Nočný vták sa číta výborne a rýchlo. Je to skvelý psychologický triler, pri čítaní ktorého si uvedomíte, aké to môže byť desivé, keď dokážete manipulovať s pamäťou.

Publikované 28.4.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Nočný vták - Najstrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme - 1. vydanie

Nočný vták Najstrašnejšie spomienky sú tie, ktoré si nepamätáme

Kúpiť
9,78
Knihy autora Brian Freeman

Brian Freeman autor