Žena v okne

Žena v okne

© Literama.sk, 12.3.2018

Čo je skutočnosť a čo len predstava?

Napínavý thriller Žena v okne je jednou z najočakávanejších kníh tohto roka. Autor A. J. Finn sa po desiatich rokoch života v Anglicku vrátil do rodného New Yorku a napísal tento hitchcockovský thriller o žene, ktorá je presvedčená, že v susednom dome sa stal zločin. Finnov debut spôsobil senzáciu na knižných veľtrhoch a pripravuje sa aj filmové spracovanie.

Anna Foxová žije sama vo veľkom zrenovovanom dome z devätnásteho storočia, ktorý je dominantou celej štvrti. Predstavuje pre ňu celý svet a spoločnosť jej robí len jej kocúr. Manžel Ed s dcérou Olíviou sú preč, dohodli sa na odlúčení a spolu si len telefonujú. Celé jej kráľovstvo tvorí tento štýlový niekoľkoposchodový dom a domy v susedstve, ktorých obyvateľov so záujmom pozoruje. Spoza okna. Pretože nikdy nevychádza von. Už takmer rok nevyšla z domu.

Anna trpí agorafóbiou. Táto choroba jej nedovolí opustiť bezpečné múry jej domova. Je väzňom, čo sa stráni vonkajšieho sveta plného neporiadku, chaosu a nebezpečenstva. Celé dni trávi sledovaním klasických čiernobielych filmov, ako bývalá psychologička (tetadoktorka) sa snaží pomôcť ľuďom s rôznymi duševnými chorobami v internetovej poradni, učí sa on-line francúzštinu, veľa spí a berie množstvo liekov, ktoré zapíja obľúbeným merlotom.

Príliš často berie do rúk pohár vína a zalieva ním svoj kokteil liekov. Často berie do rúk aj svoj nikon, aby pozorovala okolie, rodiny zo susedstva. O všetkých má prehľad. A tak jej neunikne, že do dvestosedmičky sa prisťahuje nová rodina Russellovcov. Vygooglila si, že prišli z Bostonu, Alistair a Jane Russellovci, syn Ethan, tínedžer. Perfektná rodina. Pripomínajú jej jej vlastnú voľakedy šťastnú rodinku. Často pozoruje ich dokonalý život, až jedného dňa uvidí niečo, čo by nemala. Lenže, čo sa stalo naozaj? Boli to len halucinácie, fantázia? Alebo sa stala svedkom vraždy?

Ak je žáner thriller váš obľúbený, táto kniha vás určite nesklame. Veľmi dobre sa číta, dej má rýchly spád, napätie cítiť na každej stránke.

Publikované 12.3.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Žena v okne - Čo je skutočnosť a čo len predstava? - 1. vydanie

Žena v okne Čo je skutočnosť a čo len predstava?

Do Vianoc: asi áno
Kúpiť
13,39
Knihy autora A. J. Finn

A. J. Finn autor