Ste pripravení zoznámiť sa s Auggiem Pullmanom?

Ste pripravení zoznámiť sa s Auggiem Pullmanom?

© Literama.sk, 9.2.2018

Young Adult román Obyčajná tvár by si sme si mali prečítať všetci.

Najmä, ak premýšľame nad svojím životom, či nám je len -násť alebo po päťdesiatke, a rozmýšľame čo zmeniť a ako. Ak sa chceme úprimne stať lepším človekom, táto kniha by nám mohla pomôcť vkročiť na cestu našej zmeny.

R.J. Palaciová napísala príbeh o desaťročnom chlapcovi Augustovi, prezývanom Auggie, ktorý je iný ako ostatné deti. Po rokoch domáceho vzdelávania Auggie začne chodiť do bežnej školy. Autorka citlivo zaznamenáva všetky najvýznamnejšie udalosti celého školského roka nielen z pohľadu Augusta, ale aj jeho staršej sestry a najbližších priateľov. Jednoduchým jazykom sa prihovára našim srdciam.

Auggie má tvár inú ako väčšina ľudí. Jeho tvár je znetvorená chorobou a hoci podstúpil množstvo operácií, ľudia na neho zízajú, sú prekvapení, aj šokovaní, deti sa kruto posmievajú. Málokto uhádne, kedy sa usmieva a kedy sa mračí. Hrdinsky však znáša zdesené pohľady, odmietanie i posmech. S nadhľadom sa vyrovnáva s reakciami okolia na jeho nezvyčajný výzor.

V origináli kniha vyšla pod názvom Wonder - zázrak. Autorka sa rozhodla napísať tento príbeh na základe osobnej skúsenosti. So svojim trojročným synom čakala v rade na zmrzlinu, keď si jej syn všimol dievčatko s vrodenými poruchami tváre a začal plakať. „Incident“ nebol príjemný pre nikoho. Inšpiráciou jej bol aj text piesne Wonder od Natalie Merchant. Knihu pomenovala podľa tejto piesne a refrén použila ako prológ prvej kapitoly.

Určite si ju treba prečítať ešte pred slovenskou kinopremiérou naplánovanou na 15.2.2018 s Juliou Roberts a Owenom Wilsonom v úlohách rodičov.

Úžasná kniha s nádherným odkazom pre všetkých! Tento príbeh vás naozaj očarí!


Publikované 9.2.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Obyčajná tvár - Ste pripravení zoznámiť sa s Auggiem Pullmanom? - 2. vydanie

Obyčajná tvár Ste pripravení zoznámiť sa s Auggiem Pullmanom?

Kúpiť
6,14
Knihy autora R.J. Palaciová

R.J. Palaciová autor