Mary Baloghová

Mary Baloghová

© Literama.sk, 21.1.2018

Jej snom bolo stať sa stredoškolskou učiteľkou anglického jazyka

Spisovateľom najčastejšie čitatelia kladú otázky typu: Čo Vás inšpirovalo k napísaniu Vášho najnovšieho románu? Kde beriete nové nápady? Alebo Prečo ste sa stali spisovateľom?

V prípade známej a úspešnej americkej autorky regentskej literatúry Mary Baloghovej je to ale otázka: Ako sa vyslovuje Vaše priezvisko?

Spisovateľkine priezvisko Balogh je maďarského pôvodu a svojho manžela stretla počas učiteľskej stáže v Kanade. Idylické detstvo prežila v povojnovom Walese. Spolu so svojou o dva roky staršou sestrou si navzájom neustále vymýšľali príbehy, ktoré si zapisovali do zošitov a veľa čítali. Písali, čítali a snívali, že aj ony raz budú spisovateľkami.

Mary Baloghovej sa sen splnil

Ako náružlivú čitateľku ju očarili romány Georgette Heyer. Vďaka nim sa dostala do romantického sveta regentského Anglicka. A vďaka nim pochopila, že ak niekedy naozaj začne písať, chce vo svojich románoch oživiť túto dobu a písať romanticko-historické príbehy, v ktorých nebudú chýbať záhady, tajné izby a samozrejme láska.

Skvostné romance z obdobia regentského Anglicka pravidelne zapĺňajú police kníhkupectiev a knižníc. Čitateľky často siahajú po knihách, ktoré ponúkajú príbehy plné romantiky a tajomna, spletité vzťahy a vášeň.

Tentokrát môžete siahnuť po najnovšom románe Mary Baloghovej Milovaná, ktorý vyšiel len pred pár dňami. Je to záverečný diel skvelej série Láska v čase napoleonských vojen (orig. The Survivors' Club). Prečítate si v ňom dojímavý príbeh vojvodu, ktorý sa snaží obetavo pomáhať priateľom prekonávať traumy spôsobené vojnou.

Publikované 21.1.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Milovaná - 7 - 1. vydanie

Milovaná 7

Kúpiť
10,69
Knihy autora Mary Baloghová

Mary Baloghová autor

Autor