Dan BROWN: Pôvod

Dan BROWN: Pôvod

© Literama.sk, 8.1.2018

Posledná kniha s Robertom Langdonom?

V knižných kuolároch sa pošuškáva, že sa po rokoch rozlúčime s hlavnou postavou kultovej série Dana Browna, profesorom Robertom Langdonom.

Robert Langdon - uznávaný harvardský vedec, historik, odborník na symboliku, známy svojou noblesou a pohodou staromládeneckého života, je pripravený na svoje nové dobrdružstvo. Je len ťažké si predstaviť, že by sme sa s ním mali rozlúčiť už teraz, v piatom pokračovaní tejto skvelej Brownovej knižnej série.

Profesor Langdon vystupoval doteraz v štyroch predchádzajúcich románoch s názvami Anjeli a démoni, Da Vinciho kód, Stratený symbol a Inferno. Posledná piata kniha nám prinesie zvláštne situácie a rozuzlenia viacerých kontroverzných konfliktov a rozhodne poriadne zdvihne zo stoličiek všetkých ortodoxných historicky ladených čitateľov.

Kniha s originálnym názvom "Origin" vyšla v v Spojených štátoch a Kanade už na konci septembra 2017. Na slovenský preklad si musíme počkať až do 18. januára 2018. Našim čitateľom odkazujeme, že sa im rozhodne oplatí čakať. Posledná kniha série bude, tak ako sme zvyknutí, popretkávaná záhadami, kódmi, samozrejme vedou, náboženskými motívmi, históriou a špeciálne umením a architektúrou.

Robert Langdon bude stáť v stredobode prípadu, kde bude čeliť dvom najpodstatnejčím otázkam ľúdstva.

„Dobre. Spýtam sa ťa teda takto – aké dve základné otázky si kladie ľudstvo počas celých dejín?“... Langdon sa zamyslel. „Nuž, zrejme – ako sa to všetko začalo, nie? Odkiaľ pochádzame?“

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon prichádza do slávneho Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na prezentácii a odhalení objavu, ktorý má údajne „naveky zmeniť tvár vedy“.

Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie.

Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a jeho sympatiská partnerka stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až k nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.

D. Brown bol v roku 2005 podľa časopisu Times považovaný za jedného zo 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Redaktori tohto prestížneho periodika ho označili za človeka, ktorý drží čítanie a knižný priemysel nad vodou.


Publikované 8.1.2018 © Literama.sk: Autorsky chránený materiál


Kniha : Pôvod - 1. vydanie

Pôvod

Do Vianoc: ÁNO
Kúpiť
16,09
Knihy autora Dan Brown

Dan Brown autor

Autor
Séria: Robert Langdon

Robert Langdon

Séria