Boli sme na krste debutu Mareka Mittaša Hriechy v rukavičkách

Boli sme na krste debutu Mareka Mittaša Hriechy v rukavičkách © Literama.sk, 22.10.2010

Sympatický mladý slovenský autor Marek Mittaš krstil v Prievidzi svoju debutovú knižku Hriechy v rukavičkách a my sme si to nemohli nechať ujsť. Literama.sk bola pritom...

Doslova v kruhu literatúry v priestoroch Hornonitrianskej knižnice v Prievidzi sa 20. októbra 2010 o 17 hodine konal krst knihy Hriechy v rukavičkách debutujúceho mladého autora Mareka Mittaša.

Marek Mittaš: Hriechy v rukavičkáchMarek Mittaš je mladý prievidzský autor, ktorý už stihol zozbierať za svoju tvorbu viacero literárnych cien nielen na Slovensku ale aj v Čechách. Z ocenení spomeňme napríklad cenu Literárneho fondu SR (2008), čestné uznanie Literárny Zvolen (2009), víťazstvo v literárnej súťaži Florinova jar (2009), čestné uznanie Jašíkove Kysuce (2009) alebo posledné ocenenia za rok 2010 v súťažiach Benediktova literárna Prievidza a Máchovou Stopou v Českej republike. V súčasnosti publikuje na internetových portáloch, v magazínoch, literárnych periodikách a v lifestylovom časopise EVA.

Marek Mittaš: Hriechy v rukavičkáchKniha Hriechy v rukavičkách je zbierkou poviedok originálnej súčasnej prózy. Tieto príbehy plné emócií, podané niekedy vtipným, inokedy expresívnejším spôsobom, určite vtiahnu čitateľa do svojho pútavého deja. Autor sa snaží pozerať na svet trochu z iného, netradičného uhla pohľadu, čo sa mu určite v tejto knihe dokonale darí. Cez zdanlivo každodenné príbehy "bežných" ľudí rozvíja Marek Mittaš svoj rozprávačský talent v ľahkosti, vtipe a sebairónii. Dielo je bezpochyby príjemným osviežením na poli súčasnej mladej slovenskej pôvodnej literárnej tvorby.

Marek Mittaš: Hriechy v rukavičkáchÚlohy krstnej mamy sa s eleganciou zhostila Olívia Olivieri, známa mladá a šarmantná spisovateľka, autorka populárnych Cicuškinych zápiskov. Marek Mittaš si vybral Olíviu preto, lebo ako sám o nej hovorí: "Dokonale sa hodí ku knižke, je vtipná, svieža, sympatická a pekná."

Olivia Olivieri krstila, a to nielen symbolicky, "panenským" olejom: "Knihe prajem, aby sa fantasticky predávala. Marekovi prajem, aby knižka nebola prvá-posledná, ale aby bola prvá z mnohých."

Marek Mittaš: Hriechy v rukavičkáchKrstu sa zúčastnili zástupcovia Vydavateľstva Matice slovenskej na čele s riaditeľom pánom Mgr. Stanislavom Muntágom, ktorý poprial autorovi veľa tvorivej inšpirácie do ďalšej práce.

Samotný krst vzbudil záujem médií, kde sme popri lokálnych televíziách zaznamenali aj Slovenký rozhlas.

Po krste sa pozvaní hostia zúčastnili malej recepcie v priestoroch Hornonitrianskej knižnice.

Celé podujatie bolo veľmi vydarenou akciou v príjemnom prostredí kníh a literatúry, kde takéto akcie určite patria.

Publikované 22.10.2010
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál