Knihy autora Halina Pawlowská | kníhkupectvo Literama.sk

Halina Pawlowská

Autor / 90 titulov

Zaradené v kategórii Romány a novely CZEčesky

Halina Pawlowská (*21. marca 1955 Praha, Česká republika) je známa a obľúbená česká spisovateľka, scenáristka, publicistka, vydavateľka. Je autorkou desiatok knižných bestsellerov, televíznych komédií a muzikálu Adam a Eva. Vystupuje s úspešnou divadelnou one-woman show.

V roku 1976 nastúpila na pražskú FAMU na odbor scenáristiky a dramaturgie, ktorý roku 1981 úspešne absolvovala. V roku 1988 začala pracovať v redakcii zábavy v Československej televízii na Barrandove ako dramaturgička a scenáristka. Od roku 1991 potom pracovala ako novinárka. Halina publikovala svoje fejtóny a stĺpiky však už od roku 1990, prvá bola jej novela Zúfalé ženy robia zúfalé veci v týždenníku Vlasta.

V deväťdesiatych rokoch moderovala cestopisnú reláciu Zanzibar a spoločenský týždenník V žite. Práve vďaka tejto skúsenosti bola zahraničným investorom vybraná za šéfredaktorku vtedy novo vzniknutého spoločenského týždenníka Story, ktorý viedla 7 rokov. Po siedmich rokoch Story opustila a založila vlastný časopis Šťastný Jim. Okrem toho pracovala aj pre denníky Metropolitan a Telegraf.

Za svoju literárnu a inú činnosť odbdržala Halina Pawlowská rad ocenení, napríklad v roku 1994 Českého leva v kategórii Najlepší scenár za film Díky za každé nové ráno a dvakrát po sebe televízne ocenenie Týtý - Program roka za talkshow Banánové rybičky, ktorú Česká televízia vysiela už od roku 1999. Scenáristicky sa tiež podieľala na niektorých poviedkach z televízneho cyklu Bakaláři.

*21.3.1955

Kniha: Záhada žlutých žabek - Halina Pawlowská

Záhada žlutých žabek

Vypredané