Lucinda Rileyová - strana 3 | kníhkupectvo Literama.sk

Lucinda Rileyová - strana 3

Knihy autora Lucinda Rileyová

Lucinda Rileyová (*1966 Lisburn, Spojené kráľovstvo) je bývalá herečka a úspešná spisovateľka, ktorej najznámejšie dielo je asi séria historicko-romantických románov Sedem sestier, kde sa prelínajú fiktívne udalosti a osobnosti s historickými.

Od štrnástich rokov navštevovala školu drámy a baletu. V roku 1982 dostala prvú výraznejšiu hereckú úlohu v televíznej adaptácii BBC Príbeh hľadačov pokladov (The Story of the Treasure Seekers), v roku 1983 účinkovala v komediálnom seriáli Auf Wiedersehen, Pet. Jej sedemročnú hereckú kariéru vo filme, divadle a televízii prerušila choroba.

Práve táto nútená prestávka ju ako dvadsaťtriročnú priviedla k písaniu. Jej prvý román Milenci a hráči (Lovers and Players) vyšiel v roku 1992 vo vydavateľstve Simon&Schuster. Prvých sedem kníh napísala ako Lucinda Edmondsová, od roku 2000 publikuje už len pod menom Lucinda Rileyová. Počet jej románov presiahol dvadsiatku, pravidelne sa umiestňujú v rebríčku bestsellerov New York Times. Jej romány preložili do dvadsiatich ôsmich jazykov a vyšli v tridsiatich ôsmich krajinách.

Lucinda Riley žije s manželom a štyrmi deťmi striedavo na anglickom vidieku a na juhu Francúzska.

Autor / Lucinda Rileyová / 33 titulov

Zaradené v kategórii RomantikaGBanglicky

*1966

Kniha : The Sun Sister

The Sun Sister

NEDOSTUPNÉ
17,00
Kniha : The Missing Sister

The Missing Sister

NEDOSTUPNÉ
17,00
Kniha : Die Sturm Schwester - 1. vydanie

Die Sturm Schwester

NEDOSTUPNÉ
25,03